Vakkorama Paper | 24/7: Wake-up call for our non-stop world
5091
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5091,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
KÜLTÜR-SANAT

24/7: Wake-up call for our non-stop world


Günlük akışı durdurmakta, yavaşlatmakta hatta ve hatta internet öncesi yaşamınızı anımsamakta zorlanıyorsanız, yalnız değilsiniz. 31 Ekim’de Somerset House’da açılan 24/7 başlıklı sergi günümüzün en dikkat çeken sanatçılarının “fişi çekmek” üzerine işlerine ev sahipliği yapıyor. Şu sıralar Londra’nın en çok konuşulan gündemlerinden biri olan “24/7”, kesintisiz online olma, çalışma, tüketim ve uyku döngüsüyle günlük akışın tamamına dokunan bir sergi. Adını, sanat tarihi profesörü Jonathan Crary’nin ‘24/7: Late Capitalism and the Ends of Sleep’ kitabından alıyor.

 

Douglas Coupland’in gördüğünüz anda aklınıza giren sloganların yazılı olduğu renkli posterleri, Tatsuo Miyajima’nin ‘Life Palace’ isimli enstalasyonu, Alexandra Daisy Ginsberg’in kuşlar üzerine yeni sesli yerleştirmesi, serginin öne çıkan eserleri arasında.

 

Şubat 2020’ye kadar bir Londra seyahatiniz varsa, mutlaka programınıza alın. Somerset House Embankment Galleries, South Wing’de. Sergi için en az iki saatinizi ayırmanızı tavsiye ederiz. Online bilet ve detaylar bu adreste.