Vakkorama Paper | Ağustos’un ilk 10 gününden kaçmaz 10 etkinlik
4811
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4811,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Ağustos’un ilk 10 gününden kaçmaz 10 etkinlik

 


Dans, elektronik müzik, klasik müzik, deneysel, tekne partileri, latin, yerli müzik sahnesinden isimler ve şehirden kaçış için değerlendirebileceğiniz etkinliklerle İstanbul’da 3-10 Ağustos tarihi arasında kaçırılmayacak etkinlikleri derledik:

 

Christian Löffler 2 Ağustos

 

Alman DJ ve prodüktör Christian Löffler, deneysel elektronik müzik evreni ve melankolik tekno parçalarla Klein Garten’da.

 

Detaylar için: facebook.com/kleingartenistanbul

 

 

Hey Gidi Günler2 Ağustos

 

90’ların Türkçe pop şarkılarının yaydığı tatlı nostalji rüzgarıyla dans etmeyi seviyorsanız Sarp Dakni ve Berke Yavuz’un ‘Hey Gidi Günler’ programı için Cuma akşam 23:00 itibariyle istikamet Babylon.

 

Peyote On Board Vol.4 – 3 Ağustos

 

Peyote tekne partilerinin dördüncüsü için eğlence 17:30’da Aşiyan’dan demir alıyor. Sırasıyla Kabataş ve Kadıköy’e uğrayacak olan teknede geçekleşen partide Erdem Tunalı ve Allen Hulsey’in projesi Monality, elektrik folk grubu Yasak Helva, elektronik müzik sahnemizin gururu Barış K. ve performanslarında etnik unsurlara yer vermeyi seven DJ/prodüktör Meriç sahne alıyor.

 

Biletler için tıklayın.

 

Omara Portuondo – 3 Ağustos

 

Latin müziğin divası, efsane grup Buena Vista Social Club’ın unutulmaz vokallerinden Omara Portuondo Life Park’taki performansı için İstanbul’da.

 

Biletler için tıklayın.

 

Turkish Psychedelia Night: Kozmonotosman – 3 Ağustos

 

Anadolu Pop’u diskoya taşıyan Osman Başaran, popüler kültürde yer eden 70’lere dönüş akımının öncülerinden, 23:00 itibariyle Babylon’da.

 

 

 

Burgazada Music Festival – 3 Ağustos

 

Şehirden kaçış noktası Cennet Bahçesi’nde ilk gerçekleşen festivalde Ati ve Aşk Üçgeni, Brek, Eskiz ve Ağaçkakan’ın canlı performansları, Merve Evirgen’in ise DJ seti var.

 

Program 19:00 itibariyle start alıyor. Biletler ve detaylar burada.

 

Diynamic Festival – 3 Ağustos


Electronica ve Big Burn’ün ardından elektronik müzik severler için sıra Diynamic’te. 2006 yılında Solomun ve Adriano Trolio’nun Hamburg’da ilkini gerçekleştirdiği festival, Amsterdam’dan Barselona’ya Avrupa şehirlerini gezerken İstanbul’u da es geçmiyor. Bu yaz şehirde gerçekleşen pek çok festivalde olduğu gibi gündüz ve gece programıyla iki mekana yayılıyor. Solomun ve Adriatique’in gündüz ve gece programında yer aldığı festivalin gündüz kuşağı ELAX aka Boys Noize, Kollektiv Turmstrasse, Adana Twins, Magdalena gibi isimlerin performanslarıyla Milyon Beach’te, gece ise Volkswagen Arena’da Lehar, Magit Cacoon, Musumeci, Innellea ve Andy Bros DJ kabinine geçiyor.

 

Biletler ve festival detayı için tıklayın.

 

Paradiso Fest – 4 Ağustos

 

Burgazada’deki Cennet Bahçesi, 3 Ağustos akşamı ilki gerçekleşecek Burgazada Music Festivali’nin ardından Pazar gününe Paradiso Fest ile uyanıyor. Programda yerli müzik sahnesinden Kalben, Güneş Özgeç, Kutsal Kaan Bilgin ve Kaos Köksal sahne alacak.

 

Bilet ve program detayları için tıklayın.

 

 


Bach’çede Yaz Festivali –
5 Ağustos-5 Eylül

Klasik müzik severler 5 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras’ta gerçekleşecek mini yaz festivalinde buluşuyor. Festivalin açılışını 16.-18. yüzyıl Avrupa ve Osmanlı saray müzikleriyle İzmir Barok topluluğu gerçekleştirecek. Devamındaki programda Konstantin Lifschitz, Hortus Musicus ve Thomas Gabriel gibi isimler var.

 

Biletler ve program detayı için tıklayın.

 

Sonik Chamber –  11–7 Ağustos

 

ABD’li deneysel müzisyenler Andrea Pensado ve Bonnie Kane, deneysel, elektronik, noise gibi türlere odaklanan etkinlik serisi Sonik Chamber’ın 11. ayağı için bu akşam 20:30 itibariyle Kadıköy, Kargart’ta. Gece etkinliğe adını veren, tüm müzisyenlerin sonik çember performansıyle son bulacak.

 

 

Category
V/PLAY-MÜZİK