Vakkorama Paper | AYIN ALBÜMÜ: MERRIE LAND
4029
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4029,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

AYIN ALBÜMÜ: MERRIE LAND

 

Davulda Fela Kuti’nin efsane davulcusu Tony Allen, bas gitarda The Clash ile akıllara kazınan Paul Simonon, gitarda The Verve’den Simon Tong ve vokalde İngiltere’nin Blur’dan Gorillaz’a en heyecan verici projelerinde imzası olan Damon Albarn’ın supergroup projesi The Good, The Bad and The Queen 11 yıl aranın ardından yeni bir albüme imza attı. Tek kelimeyle safkan İngiliz olan albümün çıkış noktasında ülke gündemini birebir etkileyen Brexit var.

 

Merrie Land, anlatısı, tınıları, Albarn’ın muhteşem anlatımı ve bütünlüğüyle 2018’in son günlerinde başımıza gelen en iyi şeylerden biri. Kendinizi, kapağında 1945 yapımı kült korku filmi Dead of Night’tan bir sahne ve İngiliz aktör Michael Redgrave’in yer aldığı albümdeki şarkıları peş peşe dinlerken bulabilirsiniz. Aynı zamanda YouTube’da 10 videoluk bir seri olarak yayınlanan albümün klip serisinin başrolünde saatler süren makyajla vantrilok kuklası rolüne hazırlanan Damon Albarn var. Seriyi buradan izleyebilirsiniz.

 

Category
V/PLAY-MÜZİK