Vakkorama Paper | BASQUIAT VE SCHIELE FONDATION LOUIS VUITTON’DA
3595
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3595,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

BASQUIAT VE SCHIELE FONDATION LOUIS VUITTON’DA

 

Müthiş yükselişleri ve gerçek “ikonlar” haline gelmeleri, yaşam tutkularıyla açıklanabilecek iki sanatçı. Her ikisi de 28 yaşında ölmelerine rağmen on yıldan kısa bir süre içinde, sanat dünyasının en önemli isimlerinden oldular.

 

Schiele, 1890 yılında Avusturya’da, entelektüel ve sanatsal yaşamın önde gelen merkezinde, Basquiat ise, 1960 yılında New York’ta, yeraltı sahnesinin ve şehir kültürünün canlandığı yerde doğdu ve ikisi de, isyan, yerleşik sanat düzenini bozma ve hiyerarşiden kaçma isteğinden ayrı tutamayacağımız işler yaptılar. Bu sergi için, bedene –özellikle kendi bedenlerine- kendilerine özgü bağlamda, birbirinden farklı olduğu kadar zengin bir şekilde yaklaşan iki büyük sanatçıya saygı duruşu diyebiliriz.

 

Sanat efsaneleri, öznel ve dışavurumcu vizyonları ile “Egon Schiele – Jean-Michel Basquiat” başlıklı eş zamanlı iki sergiyle Fondation Louis Vuitton’dalar. Her iki sergiyi de 3 Ekim – 14 Ocak 2019 tarihleri arasında görebilirsiniz.

Category
KÜLTÜR-SANAT
Tags
Egon Schiele, Fondation Louis Vuitton, Jean Michel Basquiat, paris