Vakkorama Paper | Bi kedi gördüm sanki!
4401
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4401,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Bi kedi gördüm sanki!

 

Bir kedi yeni yaşam alanına nasıl ne kadar sürede alışır? En az birkaç hafta demek gerek ama bilirsiniz, her kedinin adeti başkadır! Bir kedinin neye alışacağını nasıl alışacağını ve bunun için ne kadar zamana ihtiyaca olduğunu kendi karakteri belirler. Yine de temel bir kural var ki, özellikle ilk gün ve takip eden birkaç hafta çok önemli!

 

Bir kedi sahiplendiyseniz ya da kedinizle ilk taşınmanızı yaşıyorsanız onu yeni evine alıştırırken heyecanlandırabilecek ya da gerebilecek durumlardan, kişilerden uzak tutmanızda fayda var. Kedinizin eve geldiği günü geçirebilmesi için ilk olarak sınırlı bir alan belirleyin. Kapısı kapanan bir oda ilk etapta kedilerin dış etkenlere karşı ürkmelerine engel olacaktır. Özellikle de taşınma gibi eve sürekli ve çok sayıda insanın girip çıktığı kaotik durumdan da kedinizi bu şekilde koruyabilirsiniz.

 

Onları endişelendirmeden yemekleri, kum kaplarının olduğu yeri gösterip bir süreliğine kendi hallerine bırakın. Kediler yeni alanlara alışırken bazı eşyaların altına saklanabilir, belirli odalardan ya da durumlardan uzak durmaya çalışabilirler. Bunda endişe edeceğiniz bir durum yok. Hatta tam tersine bırakın istedikleri kadar gezinsinler. Boya, mobilya gibi alışık olmadıkları eşya ve kokulara karşı mesafeli olabilirler. Çocuklar istemeden de olsa hayvanların yeni alanlara alışmalarını zorlaştırabiliyor. Onları pencere-kapı gibi dışarıya açılan ve kaçabilecekleri yerlerden uzak tutun. Kaygılı ya da korkmuş bir kedi yüksek bir camdan hiç gözünüzün yaşına bakmadan atlayabilir.

 

20 yılı aşkın süredir kedi davranış uzmanı olarak çalışan Jackson Galaxy’den kedi eğitimine dair bilmeniz gerekenler:

 

 

 

 

 

 

Category
SATIN ALMA SAHİPLEN