Vakkorama Paper | Bir de buradan bak: !f başlıyor
4927
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4927,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Bir de buradan bak: !f başlıyor

 

Bağımsız filmler festivali için geri sayım başladı, !f 13-22 Eylül’de İstanbul’da, 19-22 Eylül tarihleri arasında ise İzmir ve Ankara’da. Programında gerçekle deneyimin bir arada evrildiği dikkat çeken belgeseller, David Lynch hayranlarını buluşturacak kült bir seçki, Türk sineması, !f Efsaneler ve Sanat Hayat İçindir! gibi kategoriler ve yenilikler var.

 

Galalar programının gibi dikkat çeken yapımları: Roy Andersson‘un 14 yılda tamamladığı filmi “About Endlessness”, Sundance Film Festivali’nden Jüri Büyük Ödülü ile dönen “The Souvenir”, Jim Jarmush’un son -zombie- filmi “The Dead Don’t Die”,–ve merakla beklenen, Dominga Sotomayor Castillo imzalı “Too Late to Die Young”.

 

!f Kült perdesinde, David Lynch imzalı Blue Velvet, Eraserhead, Lost Highway bağımsız sinefillerle buluşuyor. Helena Třeštíková ve Jakub Hejna‘nın, efsanevi yönetmen Miloš Forman‘ın anlatan “Forman vs Forman” başlıklı yapımı, !f Belgeseller programının kaçmazlarından.

 

!f Deneysel programında yer alan “Lysis” ilk kez senaryosu olmayan bir film içerisinde oyuncuların duygu durumlarını deneyimleyebileceği. !f keşif ise yönetmenlerin ilk ya ikinci yönetmenlik deneyimleri var. Gerilim filmlerini sevenlerdenseniz “Luz” filminin de yer aldığı !f Karanlık ve Köşeli programına göz atmayı ihmal etmeyin.

Category
KÜLTÜR-SANAT