Vakkorama Paper | Bir kahve içip, kişisel veri güvenliğimizden konuşalım mı?
4918
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4918,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Bir kahve içip, kişisel veri güvenliğimizden konuşalım mı?


Sosyal medyadaki paylaşımlarımızı kimler görüyor, kişisel verilerimiz, paylaşımlarımız kimler tarafından depolanabiliyor? Ses kayıtlarımızın bir başkası tarafından dinlenmesi mümkün mü? Facebook üzerinden çalışan uygulamaları nasıl güvenli hale getirebiliriz? Kişisel ayarlarımızı güncelleyerek tedbir almak mümkün mü?

 

Tüm bu konularda endişeler gün geçtikçe katlanırken, bir süredir gizlilik ihlalleri konusuyla gündemdeki Facebook (kişisel verilen uzun süredir depolandığı ve paylaşıldığı ortaya çıkmıştı hatırlarsanız), çareyi kullanıcılarıyla birebir buluşabileceği pop-up mekanlarda arıyor. Café zincirine 28 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında beş mekanla Birleşik Krallık’ta start vermeye hazırlanıyor.

 

Pop-up Facebook Cafe’lerin yer alacağı şehirler: Londra, Manchester, Edinburgh, Brighton ve Cardiff.

 

Güvenlik ayarlarınız konusunda “check-up” yaptırabildiğiniz ve bilgi edinebildiğiniz mekanlarda kahveniz Facebook’un ikramı.

 

Category
TEKNOLOJİ