Vakkorama Paper | Birlikte tatile!
4789
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4789,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
SATIN ALMA SAHİPLEN

Birlikte tatile!

 


Kedi ya da köpeğinizle ilk kez birlikte tatile çıkacaksanız, yolculuk öncesinde önerilerimize kulak verin.

 

Seyahat çantalarınız hazırsa, kedi ya da köpeğiniz için hazırlıklara geçelim.

 

Sağlık karnesini mutlaka yanınıza alın.

 

Taşıma çantası kullanın. Hayvanların araç içinde serbest dolaşımı ne onlar ne de sizin için güvenli değil. Köpeğiniz varsa ve bir taşıma kutunuz yoksa arka koltukta göğüs tasmasından kayışla onu bir yere sabitleyin. Köpeklere özel satılan emniyet kemerlerinden de alabilirsiniz.

 

Taşıma çantası ve kutuları genellikle veterinere giderken kullandığınız bir araç olduğu için kediniz ya da köpeğiniz için bu çantayı seyahatinizden bir süre önce evde daha sevimli hale getirin. Kapısını açık bırakarak içinde vakit geçirmesi için zaman verin. Ödül maması, sevdiği bir oyuncak/örtü, kedi otu ile alıştırabilir içinde rahat bir yatak düzeni kurabilirsiniz.

 

Yolculuğunuzun süresi ne olursa olsun taşıma kabının alt yüzeyine idrar ve kaka yapma ihtimallerine karşın emici yüzeye sahip bezlerden yerleştirin.

 

Yolculuğunuza en az 4-5 saat kala yemeği kesin. Dolu mideyle seyahat hayvanlarda stres faktörüyle birlikte kusma gibi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Yanınızda taşıma kaplarına takılabilen su ve mama kaplarından bulundurun. (Bu kaplara uçak seyahatleri için de ihtiyacınız olacak) Arabalı bir yolculuğa çıkıyorsanız verdiğiniz molalarda mutlaka onlarla da ilgilenin, su içirin. Köpeğinizi uygun gördüğünüz bir yerde gezdirin.

 

Son olarak, sıcak çarpması şakaya gelmez. Hiçbir koşulda evcil hayvanlarınızı araç içinde yalnız bırakmayın.