Vakkorama Paper | Bunlar kaçmaz: Haftanın müzik etkinlikleri (23-29 Eylül)
4948
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4948,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Bunlar kaçmaz: Haftanın müzik etkinlikleri (23-29 Eylül)

 

Birkaç güne yayılan programıyla Istanbul Coffee Festival 19-22 Eylül tarihleri arasında şehrin ajandasındaydı. Bu hafta ise şehrin ajandasında Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivali Festtogether dikkat çekiyor. Diğer partiler, konserler ve müzik etkinlikleriyle şehrin müzik etkinliklerini derledik.

 

Steve Gunn

Müziğinde punk rock’tan Hint ezgilerine çok farklı tarzlardan ilham alan Steve Gunn, kendine has şarkılarıyla son albümü ‘The Unseen In Between’in turnesi kapsamında İstanbul’da.

23 Eylül Pazartesi, Salon İKSV, 21.30, 65-100 TL

 

 

Douglas Dare

Minimal elektronik müzikle karanlık vokalleri öpüştüren Douglas Dare, iz bırakacak bir performans için şehre uğruyor. James Blake vokallerini ve Aphex Twin’in ambient sound’unu seviyorsanız Dare’in müziğini de seveceksiniz.

24 Eylül Salı, Zorlu PSM Studio, 21.00

 

Roberto Cacciapaglia

Neue Step! festivalinin programının konuklarından İtalyan besteci ve piyanist Cacciapaglia, zamanın ötesinde kompozisyonlarıyla tanınıyor. Klasik müzikle deneysel elektronik tınıları harmanlayan Cacciapaglia ile tanışmak için Oceano, Atlantico ve Endless Time parçalarını dinleme listenize alabilirsiniz.

24 Eylül Salı, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi, 19.30

 

Animal Charm

Antroposen kavramını merkezine yerleştiren ve teması ‘Yedinci Kıta: Teklikler, Göçler ve Kültürel Yeniden Tanımlamalar’ dahilinde 16. İstanbul Bienali’nden ilham alan konser, sanatatak’ın katkılarıyla hayvanlara adanmış bir konser olarak kurgulandı. Hafta ortası Babylon’da gerçekleşecek buluşmanın onur konuğu Ukraynalı sanatçı Uutai Olena. Programda aynı zamanda Ağaçkakan, Debdebe, Document I, Göksenin Blues Band ft. Deniz Türkali, Güç Başar Gülle, Kırkbinsinek ve Volkan İncüvez gibi isimler de sahne alıyor.

25 Eylül Çarşamba, Babylon, 21.30

 

 

Babe Rainbow

Avustralya çıkışlı Babe Rainbow, yeni psychedelic müziği funkla buluşturuyor. Salon IKSV’deki performanslarında yazdan kalma sıcak bir gece vaat ediyorlar.

26 Eylül Perşembe, Salon İKSV, 21.30

 

Brooklyn Funk EssentialsIn The Buzzbag
Uzun bir aranın ardından efsane grup Brooklyn Funk Essentials ile Babylon’da kavuşuyoruz. Soul, hip-hop, spoken word, caz ve funk’ı harmanlayan grup 25. yılını kutluyor. Konserde İstanbul’da Laço Tayfa ile kaydettikleri ‘In The Buzzbag’ albümlerinden parçalar seslendirecekler.

26 Eylül Perşembe, Babylon, 21.30

 

Hayden Thorpe

İngiliz rock grubu Wild Beasts’in vokalisti Hayden Thorpe, ilk solo albümü ‘Diviner’ şerefine Zorlu’nun neo-klasik, avangart ve ambient odaklı festivali Neue! Step’in konukları arasında.

26 Eylül Perşembe, Zorlu PSM Studio, 21.00

 

Balthazar

Indie müziğin sevilen temsilcilerinden, 2019 yılında son albümleri ‘Fever’ı yayınlayan Belçikalı grup Balthazar en yeni ve en sevilen, hep bir ağızdan söylenecek ‘Bunker’, ‘Do Not Claim Them Anymore’ ve ‘I’ll Stay Here’ gibi parçalarıyla sahnede.

27 Eylül Cuma, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, 21.00

 

 

Vikingur Olafsson

2019 BBC Music Magazine Awards’da Yılın Albümü ödülünün sahibi olan İzlandalı piyanist Vikingur Olafsson, sınırları zorlamayı seviyor. Bach’ın geleneksel mirasını çağdaş bir yorumla günümüze taşıyan Olafsson’un kayıtları, bugüne kadar hep övgü dolu yorumlar ve eleştirilerle karşılandı. Aynı zamanda Rejkavik Midsummer Music’in kurucusu ve ödüllü artistik direktörü olan Olafsson’un konseri öncesinde sizi havaya sokacak üç parça: ‘For Johann’, ‘BWV 974 – Il Adagio’ ‘ile Etudes: No.5’

27 Eylül Cuma, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi, 20:30

 

Elvett

Yaptıkları müziği elektro akustik olarak tanımlayan İsviçreli pop ikilisi Elvett ile tanışmak için harika bir fırsat. Türkiye’de verecekleri ilk konser için bu Cuma Salon’dalar.

27 Eylül Cuma, Salon İKSV, 22.00

 

Viken Arman Live

Elektronik müziğin sınırlarına antik melodilerle karşı gelen Viken Arman, caz ve klasik müzikle büyümüş bir isim. Çeşitlilik onun müziğini güçlü ve farklı kılıyor.

28 Eylül Cumartesi, %100 Studio, 22.00

 

Polynation

Hollandalı ikili Polynation’ın ambient ve tekno’dan beslenen sıradışı elektronik parçalara yer vereceği performansları, hafta sonunun önplana çıkan kulüp programları arasında.

28 Eylül Cumartesi, Salon İKSV, 22.30

 

Festtogether

14 Eylül’de DasDas sahnesinde start alan Türkiye’nin ilk sürdürülebilir müzik festivalinin ikinci ayağı bu hafta sonu Küçükçiftlik Park’ta. Athena, UNKLE, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Kimbra, Son Fesci Bisiklet, Festtogether sahnesinde. Gün boyu ekoloji, geri dönüşüm ve çevre konularında atölye ve panellerin yer aldığı festival için alacağınız biletle, sivil toplum kuruluşlarına destek olabilirsiniz. Temmuzda gerçekleşmesi planlanan festival bu aya ertelenmişti.

28 Eylül Cumartesi, KüçükÇiftlik Park, 11.00

 

 

Carl Cox

Elektronik müzik sahnesinin en deneyimli isimlerinden Carl Cox, günümüzde DJ’lerin en çok ilham aldığı ikonlar arasında. 10 yılın aradan sonra İstanbul’a gelen efsaneden önce Ferhat Albayrak, Ugur Project ve Alan Cutt DJ kabinine geçiyor.

28 Eylül Cumartesi, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, 22.00

Category
V/PLAY-MÜZİK