Vakkorama Paper | BURNING MAN NASA BATTANİYESİNE SARINIYOR
3602
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3602,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

BURNING MAN NASA BATTANİYESİNE SARINIYOR

 

Rus sanatçı Alexander Shtanuk, NASA’nın metalik battaniyelerini bu yılki Burning Man festivalinde devasa bir sanat eserine dönüştürmek için bir fonlama kampanyası başlattı. Battaniyenin gümüş renkli tarafı yayılan ısıyı %97’ye kadar yansıyor, bu da gündüzleri rahat ve serin bir dinlenme alanı sağlıyor. Battaniyenin silueti sürekli olarak rüzgarın gücüne bağlı olarak değişecek, farklı formlar alarak dalgalara, dağlara ya da devasa heykellere dönüşecek.

 

Malzeme, ulaşım, kira gibi masraflar için yeterli parayı biriktirmek ve kurulumu gerçekleştirebilmek için mimar, 17.500 dolarlık esnek bir hedefe sahip bir indiegogo kampanyası başlattı. Projeyi desteklemek için, boyutuna göre 15 dolar ila 10.000 dolar arasında değişen ‘battaniye’lerden satın alabilirsiniz.

 

Shtanuk, sıcak çölün ortasında güvenli ve dostça bir buluşma alanı yaratmayı hedefliyor. “Çocukluğumuzdan beri ve hayatlarımız boyunca, battaniyenin altındaki alanı sevgili, arkadaş ve aile ile paylaşıyoruz” diyor mimar, “battaniyenin altında, hiç yabancı yok.”

Category
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?, V/LOVE
Tags
Alexander Shtanuk, burning man, NASA