Vakkorama Paper | Cannes’a Geri Sayım!
4507
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4507,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Cannes’a Geri Sayım!

 

Şurada Mayıs’a ne kaldı? Jim Jarmusch’un Bill Murray ve Adam Driver’ın başrollerini canlandırdığı sürpriz zombie filmi ‘The Dead Don’t Die’ filmiyle açılışı yapılacak 72. Cannes Film Festivali 14 Mayıs’ta başlıyor.

 

Festivalin geçtiğimiz günlerde açıklanan ve heyecan yaratan programında ana yarışmada Altın Palmiye için yarışacak filmler arasında Pedro Almodóvar’ın yeni filmi ‘Pain and Glory’, Xavier Dolan imzalı ‘Matthias and Maxime’, Ken Loach’un son filmi ‘Sorry We Missed You’, Terrence Malick’in ikinci dünya savaşı yıllarında geçen yapımı ‘A Hidden Life’ ve Dardenne Kardeşler’den ‘Young Ahmed’ var.

 

Festivalin başlangıcına kadar programa yeni filmlerin de ekleneceği duyuruldu. Tarantino’nun yeni filmi ‘Once Upon a Time in Hollywood’ bu yıl Cannes’a yetişecek mi, hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

Category
KÜLTÜR-SANAT