Vakkorama Paper | Chargıng: Road trıp
4624
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4624,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
LIFESTYLE, SEYAHAT & ŞEHİR

Chargıng: Road trip


Birçok ülkede elektrikli araçlarla gezmek hala hayal olsa da, liste her geçen gün genişliyor. Yıldızı yükselen elektrikli arabalarla road trip, yeşilist gezginler kadar karbon ayakizinizi artırmadan seyahat zevki yaşamak isteyenlerin de tercihi. Ülkelerin şarj istasyonlarını yaygınlaştırmasıyla, kiralamalarda da elektrikli araç seçenekleri arttı. Önümüzdeki tatil planlarınızdan biri için elektrikli araçlarla bir road trip düşünürseniz, Lonely Planet’a göre en iyi 10 destinasyonu listenize alabilirsiniz:


1- Kuzey Amerika – West Coast Green Highway
British Columbia’dan Kaliforniya’ya uzanan yol, elektrikli araçlarla dost. Yol boyunca şarj istasyonları ve gerekli tesisler var.


2– Norveç – Hardangervidda Ulusal Rota

Ulusal Turist Rotasında Bergen’den başlayıp Hardangervidda Milli Parkı’na doğru yola çıkan. Varış noktanızda sizi şelaleler ve dağların olduğu nefis bir Kuzey manzarası bekliyor.


3- Barbados
Ayak basmadığınız sahil olmayacak şekilde adayı turlayabilirsiniz. En geniş şarj ve elektrik araç ağı, Barbados’ta.


4- Portakiz – Madeira
Sörfe meraklısıysanız bu road-trip sizin için. Sörf tutkunlarının sık ziyaret ettiği Madeira’da ekipmanlarınıza uygun elektrikli araç bulmakta sıkıntı duymayacaksınız.


5- Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman
Emirliklerde Muscat’tan Sohar’a elektrikli araçlarla seyahat mümkün.


6- Japonya – Golden Route

Japonya’nın Altın Rotası, dünyanın en yoğun ve hızlı şehirlerinden Tokyo’dan bahçeleri ve doğal atmosferiyle nam salan Kyoto’ya doğru bir yolculuk.


7-
İskoçya – North Coast 500

İskoçya’da sevilen tadım rotalarından Scottish Highlands’i gezmek için elektrikli araçlarla bir road trip planlayabilirsiniz. Ancak tadımdan sonra direksiyon başına geçmeniz yasak. Konaklamalı şekilde planlayın.


8
– Avustralya – Queenslands Electric Super Highway

Cairns’den Coolangatta’ya giden yol, Avustralya’da gezginlerin en sevdiği rotalardan biri.


9- ABD – Route 66
Bob Dylan’ın şarkısıyla nam salan yolda elektrikli sürüş keyfi.


10- Almanya – Kara Orman
Dünyada görüp görebileceğiniz en doğa dostu rotalardan biri bu. Almanya’nın içinde masalsı bir yolculuk.