Vakkorama Paper | Cırcular Sun House: Frank Lloyd Wrıght imzalı Kanyon Efsanesi
5028
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5028,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
LIFESTYLE

Circular Sun House: Frank Lloyd Wright imzalı Kanyon Efsanesi

 

Amerika’nın mimarisiyle en iddialı evleri listesinde Phoenix, Arizona’yı işaretleyen Circular Sun House, Frank Lloyd Wright’ın son tasarımı. Wright’ın ölümünün ardından Norman ve Aimee Lykes çiftinin sipariş ettiği projeyi başka bir mimar, John Rattenbury hayata geçiriyor. Wright tarafından 1959’da tasarlandı, inşaatı ise 1967’de tamamlandı.

 

Circular Sun House, modern mimarlığın öncüsü Wright’ın daire formuna sahip 14 organik imza yapısından biri. Şeklini kendisini çevreleyen dağlardan alan yapının dairesel, aynı eksenli daireleri bir araya getiren formu ve kavisli kemerleri, nefes kesen manzarayı mekanın içine kesintisiz taşıyor.

 

Circular Sun House, üç yatak odası, üç banyo, ikinci katta bir ofis alanı ve ay şeklinde sedefli bir yüzme havuzuna ve gün boyunca ışık ve gölge oyunlarına sahne olan bir verandaya sahip.

 

Kaç paraya alıcı bulacağı şimdiden merak konusu, buradan takip edebilirsiniz.