Vakkorama Paper | D.I.Y. Liginden Nefis Tüyolar: Bitki Bakımı
5658
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5658,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

D.I.Y. Liginden Nefis Tüyolar: Bitki Bakımı

 

Evde geçen vakte faydalı uğraşlar katmak istiyorsanız, D.I.Y liginde yerinizi alın.

 

Karantina günlerinde toprakla uğraşarak enerjinizi dengeleyebilirsiniz. Evdeki imkanlarla bitkilerinize bakım ve mevsim gereği yenilenme sağlayacak fikirler araştırdık.

 

1- Sukulent nasıl çoğaltılır?

Bir küçük plastik şişenin kapağına yakın kısmından aşağıya doğru delikler açın ve çoğaltmak istediğiniz sukulent tarzı bitkinin kopan ve kolay çıkan yapraklarını deliklerden içeri sarkıtın. Şişeye iki parmak kadar su ekleyin ve kapağını kapatın. Sukulentlerin yeni yaprakları için 4 hafta bekletin. Ardından yeniden saksıya alın.

 

2- Yeşile de deva: Bal

Evinize aldığınız taze çiçeklerinizin dalını bala bandırıp patatese batırın. Patatesle birlikte üzerini toprakla örterek saksıya alın. Açmış çiçeğini ve yapraklarını kesin. Yeniden yapraklanmasını ve çiçeklenmesini sağlamak için.

 

3- Sulama derdi: Bitkilerle uzaktan aşk

Ofisinizde ya da şu anda erişemediğiniz alanlardaki bitkilerinize arada su vermek ve havalandırmak için ziyaret etme şansınız varsa, bu önerimiz sizin için.
Tüm bitkileri bir bölgeye toplayın. Uzun vazo, kova tarzı bir muhafaza alanına su doldurun ve içine ip sarkıtarak ipin diğer ucunu etrafına dizeceğiniz bitkilerin toprağına temas edecek şekilde yerleştirin. İki haftaya kadar bu sicimler uğrama şansınız olmasa da bitkilerinizin su ihtiyacıyla ilgilenecek.

 

4- Bitkilere dadanan böceklere son

Evdeki kalemtıraşınızın çöpü bitkilerde ne işe yarayabilir ki? Kurşundan arındırılmış kalemtıraş çöpü, yeşil bitki topraklarına eklendiğinde dadanan böcekleri savıyor.

Category
LIFESTYLE