Vakkorama Paper | Dutch Desıgn Week: Şimdi değilse ne zaman?
5107
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5107,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
LIFESTYLE

Dutch Design Week: Şimdi değilse ne zaman?


Sürdürülebilir yaşam, spekülatif fikirler, sosyal tasarım ve minimal, çarpıcı üretimlerin buluştuğu Dutch Design Week, 18 yıldır Kuzey Avrupa’nın en büyük tasarım etkinliği. Ekim sonunda Eindhoven’da ‘If not now, then when?’ üst başlığıyla 120 lokasyonda 2600 tasarımcının az atık ve sürdürülebilirlik konusunun derinlemesine işlendiği tasarımlara ve fikirlere ev sahipliği yaptı. Yeni teknolojilerle birlikte yeni konseptler tanıtıldı. Rethinking Plastic başlıklı sergide bioplastik dünyasının yeni ufuklarıyla tanıştıran 25 proje yer aldı.

 

Royal College of Art’tan dört tasarımcının endüstriyel atıklardan tasarladığı yemek takımı ve heykelimsi objeleri kapsayan Red Mud, haftanın dikkat çeken ürünleri arasındaydı. 2013’ten bu yana malzeme araştırma ve tasarım stüdyolarında yeni fikirlere kafa yoran Alissa + Nienka’nın geleceğin perdeleri olarak nitelendirdikleri tasarımları, deneysel tasarımlar üreten Rive Roshan’ın su, cam, kumdan heykelleri, haftanın diğer arzu nesnesi objeleri oldu.

 

Favorimiz, farklı formlara renklere ve dokulara sahip fantastik ‘Supertoys SuperToys’ serisi ise Merle Flügge ile Job Mouwen’in icadı.