Vakkorama Paper | Eğlence dozu yüksek! Haftalık sahne raporu (3-10 Kasım)
5093
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5093,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Eğlence dozu yüksek! Haftalık sahne raporu (3-10 Kasım)

 

Haftanın öne çıkan partileri, müzik etkinlikleri ve IndieCity, Noise Istanbul ve Fiz Istanbul Müzik Haftası festivallerinin programlarından bir derleme.

 

4-9 Kasım Pazartesi/Cuma

Fizy İstanbul Müzik Haftası

4-9 Kasım arasına yayılan festivalde Türkiye müzik sahnesinin farklı janrlardan Moğollar Kenan Doğulu, Teoman, Pilli Bebek, Pentagram Gaye Su Akyol, Ceza, Ekin Beril gibi isimler sahne alıyor. Volkswagen Arena, Kayıkhane ve If Performance Hall’da.

 

6 ve 7 Kasım Çarşamba/Perşembe


Fabrizio Paterlini

Max Richter, Nils Frahm gibi müzisyenleri seviyorsanız Paterlini’nin sahnesi haftanın kaçırılmayacak etkinliklerinden. Kariyerine progresif rock ile başlayan kendine has neo-klasik besteci Paterlini, iki gün üst üste Salon İKSV sahnesinde.

Salon İKSV, 21.30

 

8-9 Kasım Cuma/Cumartesi

 


Noise İstanbul – Noise, Experimental, Avangart Müzik ve Ses Sanatı Festivali

Batur Sönmez’in girişimiyle hayata geçen festival, elektronik, endüstriyel, deneysel, avangart ve serbest doğaçlama müzik üzerine. Performanslar iki gece üst üste Borusan Müzik Evi’nde, 20.30’da başlıyor. 8 Kasım’da sahnede Hiroshi Hasegawa, Dominic Guerin, Francisco Meirino, Odrz ve Batur Sönmez var. Festivalin ikinci akşamında ise K.K. Null, Rapoon, Hugo Paquete ve Alexei Borisov sahne alıyor.

Borusan Müzik Evi, 20.30

 

8-10 Kasım Cuma/Cumartesi

 

IndieCity

8-10 Kasım tarihlerinde gerçekleşen festivalin açılış gecesinde, John Talabot, Lamusa II ve Nova Persona 21.30’da Babylon’da sahne alıyor. İkinci günde sahne 21.00 itibariyle Otto Moda’da Berlin menşeli krautrock ve elektronika grubu Die Wilde Jagd’in. Kapanış etkinliği ise 10 Kasım’da Kırım Kilisesi’nde. Serafim Tsotsonis ve Ocean Hope’un etkileyici performansı 16.30’da.

 

8-10 Kasım Cuma/Cumartesi

Sound Ports
Üç gün boyunca 25 sanatçı ve 17 konuşmacının sahne alacağı Sound Ports, bağımsız bir müzik, kültür ve sanat festivali. İngiltere’den Viyana’ya Münih’ten Polonya’ya uzanan programında, yerli ve yabancı sanatçılar, kolektifler, radyocular, plak şirketleri, dj’ler, multi-disipliner sanatçılar var. Mekanlar: Dördüncü kez düzenlenen festivalin gerçekleştiği mekanlar Moda Sahnesi, Kadıköy Sahne, arkaoda ve Dunia. Ayrıntılı program: https://www.soundports-ist.com/festival’da.

 

9 Kasım Cumartesi

 

Hosh

Bu hafta Klein’ın Ayazağa’daki yeni yeri Klein Wal’uu Hosh eşliğinde dans ederek keşfedebilirsiniz.

Cendere Caddesi 120, facebook.com/klein.wal

 

Wold Label Night

Haftanın en sıkı dans etkinliklerinden biri. Gecede plak şirketi Wold sanatçıları Losless, Wolfson, Deniz Kabu, Gadi Mitrani kabin başına geçiyor.

Zorlu PSM %100 Studio, 23.55

Category
V/PLAY-MÜZİK