Vakkorama Paper | Ekim’de deniz tatili, hayal değil gerçek
5017
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5017,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Ekim’de deniz tatili, hayal değil gerçek

 

Eylül ayını çoğumuz yaz tatili için psikolojik sınır gibi algılasak da, Ekim’de yaz tatili sezonu kendine has, çok özel destinasyonlarda devam ediyor. Kayak tatilinden önce güneşe doyamayanların ve ilham veren gezginlerin öneriyle şekillenen listede, Los Cabos- Mexico (yukarıdaki fotoğrafı yer alan altın kum sahiller) ile Hawaii en favori yanıtlar arasında.

 

İspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nın en büyüğü Tenerife de, spa otelleri, UNESCO listesinde yer alan tarihi katedralleri ve nefis sahilleri ile Ekim’de yaz tatili için tercih edilen yerler arasında. Hayalinizde bir Jamaica tatili varsa, hemen kumsala açılan sahil otellerinde egzotik bir kaçamak için Ekim, yine doğru zaman. Ya da film setini andıran mekanları, etkileyici sokakları ve büyüleyen pazarlarıyla Marakeş için.

 

Farklı deneyimlerin peşindeyseniz Ekim ayında Darjeeling, Vietnam, TaiPei, Japonya Alpler gibi destinasyonlar da nefis keşifler olacaktır. Yeni açılan pop-up galeriler, gastronomik durakları ile kulaktan kulağa konuşulan Seville ise romantik tatil kaçamağı için son dönemin yeni klasiği olmaya aday.

Category
SEYAHAT & ŞEHİR