Vakkorama Paper | Eleven Madıson Park’ta Macera Dolu 168 Saat
4257
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4257,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Eleven Madison Park’ta Macera Dolu 168 Saat

 

Ünlü New Yorklu restorancı Danny Meyer’in muhteşem bir sözü var: “Kuğu teorisi dediğimiz şeyi bilir misiniz? İşletmeciler kuğu olmakta başarılıdır. zira sadece suyun yüzeyindeki müthiş zarafeti görürsünüz. Suyun altında neler olduğunu bilseniz, şoke olursunuz.”

 

Üç Michelin yıldızlı Eleven Madison Park’ın, 2017’de dünyanın en iyi restoranı seçilmesinin hemen ardından girdiği hızlı renovasyon süreciyle, suyun altına iniyoruz.

 

Restoranclılıkta işini delicesine severek yapanların yeri ayrı, onlar kendilerini zaten bir şekilde “sıyırmayı” biliyor. Diyelim ki bir kere birinci sıraya yerleştiniz, hiçbir şey orada bitmiyor. Hatta esas macera sonrasında… New York’taki Eleven Madison Park, bunun en lezzetli ve çarpıcı örneklerinden biri.

 

Danny Meyer’in Eleven Madison Park’ı devrettiği, şef Daniel Humm ve işletme gurusu Will Guidara aynı zamanda Nomad otellerinin de dahil olduğu Make It Nice grubunun başındaki power duo. Eleven Madison Park’ın en iyi restoran seçildiği 2017 yılında sahnede ekiplerine şöyle seslenmişlerdi: “150 kişi şu anda bizi Eleven Madison Park’tan canlı izliyor. Çocuklar, başardık! Biz gelene kadar restorana dokunmayın, döndüğümüzde duvarları birlikte indireceğiz.”

 

Gerçekten de dedikleri oldu. Ödül töreninden hemen sonra tadilata giren Eleven Madison Park, yepyeni yüzüyle dünyanın dört bir yanından yemek sevdalılarının merakla beklediği açılışına hazırlandı. Menü, mutfak, koltuklar, örtüler, duvarlar, çiçekler, mekana dair her şey üç ay gibi kısa bir süre içerisinde yenilendi.

 

Birinci olduğu yıl bir restoranı üç aylığına yenilemek için kapatmak, kesinlikle cesur bir hamleden de fazlası. Değdi mi derseniz, Eleven Madison Park’taki hazırlıkların son 7 gününe, Netflix’teki 7 Days Out belgeselinin ikinci bölümünde canlı tanık olabilirsiniz. Aksiyon filmi kadar maceralı, bazı sahneleri kimi dram ve komedilere taş çıkarır. dahiyane ve temelde çok insani. İzlediğinize pişman olmayacaksınız.

 

Videodan tadımlık aşağıda:

 

 

Category
LIFESTYLE