Vakkorama Paper | Film Ekimi programından favorilerimiz!
4997
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4997,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Film Ekimi programından favorilerimiz!

 

4-13 Ekim tarihleri arasında İstanbul’u etkisi altına almaya hazırlanan Film Ekimi, yılın merakla beklenen filmlerinden oluşan programıyla dikkat çekici. Antonio Banderas’ın nefis performansıyla Cannes’da olağanüstü ilgiyle karşılanan Pedro Almodovar’ın son filmi ‘Acı ve Zafer’in de programda yer aldığı festivalde dikkatimizi çeken, yaz festivallerinde öne çıkan yapımları sıraladık.

 

A Hidden Life / Gizli Bir Yaşam

 

Terrence Malick’in son yapımı. Sevilen filmi ‘Tree of Life / Hayat Ağacı (2011)’ndan farklı, gerçek bir hikayeden yola çıkılmış bir proje. 2.Dünya savaşında savaşmayı reddeden bir çiftçiyi konu ediniyor.

 

8, 10, 11 ve 13 Ekim. Salon ve seans bilgileri websitesinde.

 

A Vida Invisível / Görünmez Yaşam

 

Brezilyalı yönetmen Karim Aïnouz’un aynı isimli çok satan romandan uyarlaması. İki kardeşin hikayesinin anlatıldığı film, Cannes’ın Belirli Bir Bakış bölümünde büyük ödülü aldı ve Brezilya’nın Oscar adayı oldu.

 

4, 6, 7 ve 8 Ekim. Salon ve seans bilgileri websitesinde.

 

Babyteeth / Süt Dişi

 

Avustralya’nın ünlü televizyon ve tiyatro yönetmeni Shannon Murphy, ilk uzun metrajı ile karşımızda.

 

Filmde Milla karakterini canlandıran Eliza Scanlen, Jean-Marc Vallée dizisi ‘Sharp Objects’de (2018) de rol almıştı; sevgilisi rolündeki Toby Wallace ise Venedik Film Festivali’nde En İyi Genç Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

 

4, 5, 9, 12 Ekim.

 

Bacurau

 

Cannes’da Altın Palmiye için yarışan ve Jüri Özel Ödülü’yle dönen ‘Bacurau’, kadınların sözünün geçtiği bir Brezilya köyünü mesken edinen ve sıradışı bir zamanda geçen bir bilim kurgu.

 

4, 5, 6, 10 Ekim

 

Hutsukoi / İlk Aşk

 

‘Ôdishon / Ölüm Provası’ (1999) filminin Japon yönetmeni Takashi Miike, korku ve aksiyon dolu işleriyle Tarantino gibi isimleri etkilemeyi başarmış bir yönetmen. Son olarak beyninde tümör olan bir boksör, bir kolu yerinde pompalı tüfek olan bir suçlu ve ruhlarla başı derde giren bir hayat kadını gibi uç karakterlerle, abartılı bir gangster filmine imza attı.

 

5, 7, 9, 10 Ekim.

 

It Must Be Heaven / Burası Cennet Olmalı

 

Filistinli ünlü yönetmen Elia Suleiman, memleketinden başladığı yolculukla Avrupa’dan Amerika’ya uzanıyor. Kendine yönetmenliğe devam edebileceği yeni yuva arayışında, ağzından tek kelime çıkmayan yolculuğu iz bırakacak cinsten.

 

6, 7, 9, 13 Ekim

 

The Lodge / Dağ Evi

 

Gerilim, korku ve tatsız sürprizler bu filmin temellerini oluşturuyor. ‘Ich seh ich seh / Ölümcül Oyun’un (2014) Avusturyalı yönetmenleri Veronika Franz ile Severin Fiala, yine aile temalı bir korku filmiyle karşımızda.

 

7, 8, 10, 13 Ekim

 

Swallow / Saplantı

 

Gerilim filmlerini seviyorsanız, bu film size göre. Tehlikeli nesneleri yutma dürtüsüne karşı koyamayan hamile ana karakter Hunter’ı canlandıran Haley Bennet’ performansıyla öne çıkıyor.

 

4, 5, 6, 7 Ekim.

 

Zombi Child / Zombi Çocuk

 

‘Saint Laurent’ın (2014) yönetmeni Bertrand Bonello bu zombi filminde, ayrıcalıklı öğrencilerin okuduğu bir yatılı okulun yanı sıra 60’larda Haiti’deki sömürgecilik meselesini merkezine yerleştiren bir hikayeyle karşımızda.

 

4, 7, 9 Ekim

 

+ 10 FİLM DAHA


Kaçırılmayacak filmler listemizde, Film Ekimi’nde bilet bulamasanız bile yıl sonuna kadar vizyonda yakalayabileceğiniz filmler de var. Aşağıdaki listeyi de izlenecek filmler listenize almayı ihmal etmeyin:

 

Dolor y gloria / Acı ve Zafer – 11 Ekim

 

Le daim / Deri Ceket – 25 Ekim

 

Gisaengchung / Parazit – 1 Kasım

 

Marriage Story – 15 Kasım’da Netflix’te yayında

 

And Then We Danced / Ve Sonra Dans Ettik – 15 Kasım

 

Sorry We Missed You / Üzgünüz, Size Ulaşamadık – 22 Kasım

 

Monos – 29 Kasım

 

Matthias & Maxime – 6 Aralık

 

Little Joe / Küçük Joe – 13 Aralık

 

La vérité / Saklı Gerçekler – 27 Aralık

Category
V/LOVE