Vakkorama Paper | Haftalık sahne raporu (15-22 Eylül)
4931
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4931,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Haftalık sahne raporu (15-22 Eylül)

 

Şehirde önplana çıkan müzik etkinlikleri, İstanbul’un müzik sahnesinden haftalık rapor.


Injazero Records Showcase


Londra ve İstanbul merkezli bağımsız plak şirketi Injazero Records, üç sanatçısıyla Zorlu PSM’nin Neue! Step festivaline katılıyor: Etkileyici kompozisyonlarıyla Matt Emery, elektro-akustik temelli müzik evreniyle Heinali ve solo gitar ve trompet sanatçısı C. Diab 360 derece sahne performanslarıyla sahnede.

18 Eylül Çarşamba, Zorlu PSM Studio, 21.00.

 

Nils Frahm

 

Bir melodi ustası ve hayallerin mimari olarak tanınan Alman besteci Nils Frahn, Zorlu’nun sonbahar festivali Neue! Step kapsamında şehre geliyor. Son birkaç yılda Londra Barbican’da 2016’da küratörlüğünü üstlendiği Weekend Festival, yayınladığı ikinci müzik kitabı “Sheets Zwei”, Woodkid ile işbirliğinden doğan “Ellis” ve Fransız sanatçı JR’ın kısa filminde yer almasıyla adından sık söz ettiren Frahm’in 2017 çıkışlı “All Melody”, MOJO, DJ Mag, Mixmag tarafından bir başyapıt olarak kabul gördü.

 

19 Eylül Perşembe, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, 20.30.

 

Sylvain Chauveau

 

İmza attığı etkileyici film müzikleriyle de tanınan Sylvain Chauveau, bugüne kadar Sigur Rós ve Fennesz gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı. Melankolik neo-klasik ile elektronik sesleri bir araya getiren sanatçı bu akşam, Zorlu PSM’nin Neue! Step festivali program sahnesinde.

 

20 Eylül Cuma, Zorlu PSM Touché, 21.00.

 

Constant Sorrow Electronica All Night Long Set

 

DJ Mabbas Sad Techno konseptli, karanlık ve dinamik techno tonları benimsediği özel setiyle bu gece kabine geçiyor.

 

20 Eylül Cuma, Zorlu PSM Studio, 00.00

 

Yapı Kredi 75. Yıl Konserleri: David Garrett

 

Kemanın Jimi Hendrix’i olarak nitelendirilen müziğin dahi çocuğu David Garrett, Unlimited Live dünya turnesi kapsamında ilk crossover konserinde İstanbul’daki hayranlarıyla buluşuyor. Guiness Rekorlar Kitabına 2008 yılında dünyanın en hızlı keman çalan insanı unvanıyla giren Garrett, klasik müzik alanındaki başarılarının yanı sıra “November Rain”, “Viva la vida” ve “Hey Jude” gibi rock muzik ve pop parçalara getirdiği yorumlarla seviliyor.

21 Eylül Cumartesi, Volkswagen Arena, 21.00

 

Jakuzi


Salon’un 10. yılının ilk konserinde sahnede Jakuzi var. Son albümü “Hata Payı” ile yılın en iyi yerli albümlerinden birine imza atan darkwave, synthpop grubu bugüne dek Barselona, Paris, Londra, Berlin gibi şehirlerde Primavera Club, Donaufest, Synästhesie, Pop Kültür gibi büyük festivallerde sahne aldı.

 

21 Eylül Cumartesi, Salon IKSV, 22.30

 

Licence to Dance: Hey Douglas!


70’lerin Türkçe psychedelic, funk ve soul şarkılarını disko ritimleriyle harmanlayan Hey Douglas, bu Cumartesi gecesini Babylon’da dans maratonuna çevirmeye hazırlanıyor.

 

21 Eylül Cumartesi, Babylon, 22.30

 

Equinox Fall Party w GEJU

 

Müziği spiritüel bir seyahate çeviren, geleneksel Rus rave kültürünün sınırlarını zorlayan Geju, Georgy Topuridze ve Denis Kurchenko tarafından kuruldu.Bugüne dek ADE, Fusion Festival, Burning Man gibi önemli festivallerde yerini aldı. Moskovalı ikili, tribal tınıları, enstrümantal melodileri, psychedelic efektleri ve hipnotize edici beat’lerin üzerine kurdukları vokallerle bu gece, Equinox Fall Party’de.

 

21 Eylül Cumartesi, Zorlu PSM Studio, 00.00

 

Joo & Mercan Dede & Karsu & Night Flight Philharmonic Orchestra

 

Dünyaca ünlü Idugesman & Joo’dan piyanist Hyuong-Ki Joo, Mercan Dede, Karsu ve Tuluğ Tırpan yönetimindeki 120 kişilik dev kadrolu Night Flight Philarmonic orkestrası ile ilk kez bu gece birlikte sahne alıyor.

 

22 Eylül Pazar, Lütfi Kırdar, 21.00

Category
V/PLAY-MÜZİK