Vakkorama Paper | Haftalık Sahne Raporu (18-25 Kasım)
5153
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5153,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Haftalık sahne raporu (18-25 Kasım)

 

Haftanın öne çıkan müzik etkinlikleri ve konserlerini seçtik.

 

19 Kasım Salı

 

Andrey Pisarev

 

Mozart Piyano Yarışması’nı aldığı 90’lardan bu yana Rusya’nın en iyi piyanistleri arasında gösterilen Andrey Pisarev’den Schubert eserlerine adanmış bir akşam.

 

ENKA Oditoryumu, 20.30

 

20 Kasım Çarşamba

 

Soojin Suh Chordless Quartet

 

Soojin Suh, Güney Kore’nin en parlak caz davulcularından biri. Sahnede kendisine Daniel Ko, Hachul Song ve Younghoo Kim eşlik ediyor.

 

Akbank Sanat, 20.00

 

Joan As Police Woman

 

 

Soul ve R&B’ye de göz kırpan bir post-punk icra eden Joan Wasser’in şüphesiz en ses getiren projesi Joan As Police Woman olmuştu. Wasser bu akşam bir piyano ve gitar ile sade bir performans için sahnede.

 

Babylon, 20.30

 

21 Kasım Perşembe

 

The Comet is Coming

 

Afro ezgilerden kıyamet müziklerine uzanan benzersiz parçalara imza atan The Comet is Coming konserine sadece saksafonda Shabaka Hutchings’in efsanevi performansını izlemek için bile izlenir.

 

Babylon, 20.30

 

Al Di Meola: Past, Present, Future Tour

 

Kariyerine Chick Corea ile çalarak başlayan Al Di Meola efsane bir gitarist. Bu akşamki akustik performansında The Beatles ve Astor Piazzolla parçalarını yorumlayacek.

 

Uniq Hall, 21.00

 

Sona Jobarteh

 

Gambia asıllı İngiliz müzisyen Jobarteh enstrümanı ‘kora’ ile Batı Afrika’yı İstanbul’a taşıyor.

 

İş Sanat, 20.30

 

22 Kasım Cuma

 

Adana Twins + Volkan Gündüz

 

Elektronik müziğin popüler ikililerinden Adana Twins İzmir performansı öncesi İstanbul, Maslak’ta. Bu Maslak’taki Module’deki ilk geceniz olacaksa mekanlar ilgili detayları şuradan ulaşabilirsiniz: facebook.com/moduleistal

 

Module, 22.00

 

Tiga

 

Bugüne dek Depeche Mode, Pet Shop Boys, The XX’e yaptığı remixlerle ününe ün katan Tiga, dans teklifini geri çeviremeyeceğiniz bir müzik dehasına sahip. Montreal çıkışlı Tiga, 90’larda etkilendiği rave kültüründen ilhamla elektronik müziğin kurallarını baştan yazıyor.

 

Klein Wal, 23.00

 

22 ve 23 Kasım Cuma/Cumartesi

 

Deerhunter

 

Son albümleri ‘Why Hasn’t Everything Already Disappeared?’ı bu yıl yayınlayan grup, 2000’lerden bu yana indie müziğinin en renkli ve farklı temsilcilerinden. Pop yaparken bile cesur, şarkı sözleriyle sıra dışı ve kendine özgü bir tavra sahip Deerhunter. Haftanın kaçırılmayacak konserlerinden.

 

Babylon, 22.30

 

23 Kasım Cumartesi

 

Isolate w/Âme, Murat Uncuoğlu

 

Murat Uncuoğlu evsahipliğinde Kristian Beyer ve Frank Wiedemann ikilisinden oluşan ame, melodik olduğu kadar etkileyici ritimler barındıran müzikleriyle bir kez daha İstanbul’da. Bu Maslak Module’deki ilk geceniz olacaksa mekanlar ilgili detayları şuradan ulaşabilirsiniz -> facebook.com/moduleistal

 

Module, 23.00

 

Marcel Dettmann

 

Tekno müziğin krallarından Marcel Dettmann, bu cumartesi Roxy’nin yerine açılan RX’de.

 

RX, 23.00

Category
V/PLAY-MÜZİK