Vakkorama Paper | Haftalık sahne raporu (6-13 Ekim)
4985
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4985,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Haftalık sahne raporu (6-13 Ekim)

 

İstanbul’da önplana çıkan müzik etkinliklerinden bir derleme.

 

Idris Ackamoor & The Pyramids 


70’lerde kozmik cazla funk’ın efsane isimlerinden Idric Ackamoor, kült grubu The Pyramids ile müthiş bir performans için İstanbul’a uğruyor.

 

10 Ekim Perşembe, Salon İKSV, 21.30

 

Mario Batkovic

 

Akordeonuyla deneysel sularda gezinen İsviçreli müzisyen, geçtiğimiz yıl Salon’da verdiği unutulmaz konserin ardından yeniden Salon sahnesine konuk oluyor. Batkovic bu hafta Cuma ve Cumartesi akşamı Salon’da.

 

11 ve 12 Ekim, Salon İKSV, 21.30

 

Hey Gidi Günler

 

Babylon’un dans pistinde bu akşam Türkçe popun en hit parçaları 90’lara yolculuk var.

 

11 Ekim Cuma, Babylon, 22.00

 

 

James Zabiela


Elektronik müziğin altın çocuğu unvanlı İngiliz DJ James Zabiela, kışkırtıcı performansıyla uzun bir aradan sonra yeniden İstanbul’da. Zabiela’nın 02.00’de sahne alacağı gecede, kabini ve dans pistini setleriyle Özcan Yenice ile Enes Çakır ve Samet Günal ısıtıyor.


11 Ekim Cuma, Suma Han, 23.00

 

 

Yüzyüzeyken Konuşuruz

 

Indie folk sound’uyla yerli alternatif müzik sahnesinin sevilen gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz, Cumartesi akşamı hayranlarıyla DasDas’ta buluşuyor.

 

12 Ekim Cumartesi, DasDas, 22.00

 

 

Tiger Stripes

 

Stockholm çıkışlı Mikael Nordgren aka Tiger Stripes, derin groove, dinamik tınılar ve dahiyane vokal editlerle dikkat çeken sayısız hitin sahibi. 15 yılı aşan kariyerinde dünyanın dört bir yanında Panaroma Bar, Ibiza, Watergate Space gibi kulüplerde sahne aldı. Cumartesi gecesinin dikkat çeken sahnelerinden birinde onun imzası olacak.


12 Ekim Cumartesi, RX İstanbul, 23.00

 

 

Craig Richards, Bobby, O.Bee

 

Epizode, Vietnam’da gerçekleştirdikleri festivallerden dünyanın dört bir yanında düzenledikleri müzik etkinliklerine uluslararası arenada nam salmış, Uzakdoğu’nun en dikkat çeken müzikal projelerinden biri. Enerjilerini bu gece Suma Han işbirliğinde, İngiliz DJ ve prodüktör Craig Richards, Bobby ve O.Bee’nin yer aldığı özel bir line-up ile Dünya turları kapsamında İstanbul’a taşıyorlar.

 

12 Ekim Cumartesi, Suma Han, 23.00

 

 

MTPK presents: PANUMA

 

Bu pazar akşamüstü saatlerinde başlayacak partinin yıldızı Alman DJ ve prodüktör Panuma, tropikal tınılarla future house’u harmanlayan müziğiyle biliniyor. Bu yıl içerisinde yayınladığı ‘Ghosts’ parçası Spotify’da bir milyonun üzerinde dinlendi. Dark sounduyla tanınan Kaan Pars ve MTPK ekibinden Sarso ve Ira, pazar etkinliğinde kabine geçecek diğer isimler arasında.

 

13 Ekim Pazar, Zorlu PSM %100 Studio, 16.00

 

Klasik müzik sahnesinde bu hafta:Aydınlık Sabahın Sesi: Gomidas 150 Yaşında

 

Anadolu müziğinin önemli bestecilerinden Gomidas, usta isimlerin eşliğinde bu konserde anılıyor.

 

7 Ekim Pazartesi, CRR Konser Salonu, 20.30

 

Valentina Lisitsa

 

Rachmaninov ve Tchaikovsky yorumlarıyla adından söz ettiren Ukraynalı piyanist Valentina Lisitsa İstanbul Resitalleri’nin bu ayki konuğu.

 

12 Ekim Cumartesi, SSM the Seed, 20.30

 

Olga Scheps

 

‘Chopin’ albümüyle ECHO ödülüne layık görülen Rus/Alman piyanist Olga Scheps’i Aya İrini’nin büyüleyici atmosferinde dinleme fırsatını kaçırmayın.

 

12 Ekim Cumartesi, Aya İrini Müzesi, 20.30

 

Category
V/PLAY-MÜZİK