Vakkorama Paper | Haftalık sahne raporu (7-14 Şubat)
5445
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5445,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Haftalık sahne raporu (7-14 Şubat)

 

Şubat’ın ilk haftasından, müzik takviminin dikkat çeken konser, parti, performans ve gösterimlerden bir derleme.

 

7 Şubat Cuma

 

Bob Marley Doğum Günü Partisi: Bosphoroots
Dünyanın en büyük reggae ustası, kitleleri peşinden sürükleyen, özgürlük, sevgi ve hayata olan tutkusunu her alanda ifade eden Bob Marley’in 75. doğum günü Zorlu PSM’de kutlanıyor. İstanbullu reggae grubu Bosphoroots’un Bob Marley için çalacağı bu özel gecede efsanevi müzisyenin doğum gününe özel unutulmaz bir performans sergilenecek.
Zorlu PSM, 21.30

 

8 Şubat Cumartesi


Palmiyeler

Dinleyicisinin kalbine tropik ferahlık getiren, şarkıları ve neşeleriyle yerimizde duramamamızı garanti eden Palmiyeler yakında çıkacakları ABD turneleri öncesinde Salon’da sahne alacak.

İKSV Salon, 22.30

 

Hey! Douglas

Kısa sürede büyük bir fenomene dönüşen Hey! Douglas, 70’li yılların psychedelic özelliğiyle ön plana çıkan meşhur şarkılarını disco ritmleriyle birleştirdiği mix’leriyle %100 Studio’da dinleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
21.00

 

9 Şubat Pazar


Ukulele Jazz with Sanat Deliorman & Erkin Soylu

Müzikal yol arkadaşlıkları birlikte video üreterek başlayan Sanat Deliorman ve Erkin Soylu, caz standartlarından, nostaljik parçalara ve Sanat Deliorman’ın bestelerine uzanan repertuvarları ile sizleri yalın ve samimi bir müzik yolculuğuna çıkaracak.

Tamirane UNIQ İstanbul, 13.00

 

11 Şubat Salı

 

Otto Barok

William Shakespeare’in oyunlarında yer alan eserleri dönem çalgılarıyla ve otantik yapılarına uygun olarak sahneye koyan Otto Barok topluluğu, sanatseverleri Shakespeare ve Barok dönemine doğru uzun bir yolculuğa çıkaracaklar.

All Saints Moda Kilisesi, 22.00

 

12 Şubat Çarşamba

 

Cem Adrian

Geçtiğimiz ocak ayının sonlarında yeni albümü “Seçkiler 2”yi çıkartan Cem Adrian, unutulmaz türkülerden oluşan 11 eserin bulunduğu bu albümünden ve sevilen parçalarından bir seçkiyle dinleyicileriyle buluşuyor.

CKM, 20.30

 

13 Şubat Cuma

 

Siya Siyabend

90’ların başından günümüze kadar yolu Beyoğlu’na düşen herkesin sokaklarda karşısına çıkmış Siya Siyabend, 13 Şubat’ta sahne alıyor ve blues’dan caza, rap’ten ve punk’a gezen müziği bizimle buluşuyor.

Babylon, 20.30

 

14 Şubat Cumartesi

 

Tsar B

Kendi deyimiyle “gece kadar karanlık bir R&B” yapan, dans pisti amatörlerinden profesyonel koreograflara tüm dans tutkunlarını elektronik altyapılı, Ortadoğu nameleriyle bezeli, synth’leriyle harekete geçiren Tsar B, Salon’un misafiri.

İKSV Salon, 22.00

 

Hey Gidi Günler Özel: 90’lardan 2000’lere Sevgiliye

90’lardan 2000’lere yayılan zaman yolculuğunda o yılların benzeri bulunmayan aşk şarkılarının çalınacağı gecede gecede, Hande Yener’den Tarkan’a, Duman’dan Sezen Aksu’ya Türkçe pop müziğinin klasikleri, müzikseverlerle “Sevgiliye” özel bir akşamda buluşuyor.

Babylon, 22.00

Category
V/PLAY-MÜZİK