Vakkorama Paper | Haftalık Sahne Raporu: Eğlenceye hazır mısın? 
5022
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5022,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Haftalık Sahne Raporu: Eğlenceye hazır mısın?

 

Haftanın öne çıkan konserleri, Cadılar Bayramı partisi, Oktoberfest, müzik etkinlikleri ve Akbank Caz Festivali programlarından bir derleme.

 

 

The James Carter Organ Trio

 

Tutkulu soloları ve aktardığı duygularla çağdaş cazın en sofistike emprovizatörlerinden biri olarak gösterilen virtüöz saksafoncu James Carter, 17 yıldır birlikte sahne aldığı grubuyla Akbank Caz Festivali için İstanbul’da.

 

21 Ekim Pazartesi, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi, 20.30

 

 

Jakob Bro Trio feat. Joey Baron & Thomas Morgan

 

Danimarkalı Jakob Bro ECM’in önde gelen isimlerinden, bugüne pek pek çok ödüle layık görüldü. Kontrbasçı Thomas Morgan ve davulcu Thomas Morgan ile emprovizasyondan beslenen yenilikçi bir müzik ortaya koyuyor. Başarılı albümleri ‘Streams’ New York Times tarafından “büyüleyici” olarak nitelendirilmişti. Son albümleri ‘Bay of Rainbows’u geçtiğimiz yıl dünya cazının New York’taki üssü Jazz Standart’ta kaydettiler.

 

22 Ekim Salı, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi, 20.30

 

 

Sarah McCoy

 

McCoy’un İstanbul’daki ilk konseri. Puslu vokali, gitarı ve piyanosuyla Beat Kuşağı’nın şiirlerinden ve yolculuklardan beslenen Sarah McCoy, doğup büyüdüğü Charleston’dan 20 yaşında ayrıldı. 2013 yılında Fransız yönetmen Bruno Moynie tarafından keşfedildi. O gün bugündür, Amy Winehouse, Nina Simone gibi derin ve güçlü vokaliyle adından söz ettiren isimlere benzetilen performanslarıyla kalabalıkları kendine hayran bırakıyor.

 

23 Ekim Çarşamba, Babylon, 21.30

 

 

Bugge Wesseltoft & Erkan Oğur & Friends 

 

Piyanoda bu akşam Modern Norveç cazının büyük ismi Bugge Wesseltoft’a, Erkan Oğur ile Alp Ersönmez (bas) ve Volkan Ökten (davul) eşlik ediyor.

 

24 Ekim Perşembe, Moda Sahnesi, 21.00

 

Louis Sclavis Quartet – Characters on A Wall

 

Müzik kariyerine 1975’te başlayan ikonik ECM sanatçılarından Louis Sclavis’in grubuyla son albümü ‘Characters on a Wall’daki başlıca ilham kaynağı Fransız sokak sanatı öncüsü Ernest Pignon-Ernest. Sclavis, albümde yer alan sekiz parçayı Ernest’in işleri arasından sekiz kolaj için besteledi.

 

24 Ekim Perşembe, Babylon, 21.30

 

Σtella

 

Yunanistan’da synth pop ve darkwave’in önemli temsilcilerinden Stella Chronopoulou sahnede.

 

25 Ekim Cuma, Salon İKSV, 22.00

 

Hey Gidi Günler

 

Babylon’un dans pistinde Cuma gecesi, Türkçe popun en hit parçalarıyla 90’lara yolculuk var.

 

25 Ekim Cuma, Babylon, 23.30

 

Gioli & Assia

 

2018’de Ibiza’nın en iddialı kulüplerinden Privilege’ın resident’ları arasında yer alan Gioli & Assia ilk kez Türkiye’ye ayak basıyor. Müzik ve prodüktörlük kariyerlerine 2017’de başladı, kendi plak şirketlerini kurdular ve bir yılda yükseldi İtalyan duo. Farklı enstrümanlar kullanan Gioli ile etkileyici bir vokale sahip olan Assia, sevilen single’ları ve 2018’de yayınladıkları iki albümlerinden parçalar, Indie pop’tan afro house’a uzanan türlerarası müzikleriyle bu gece kabinde.

 

25 Ekim Cuma, Zorlu %100 Studio, 23.00

 

Berlin Staatskapelle String Quartet

 

Avrupa’nın en saygın oda müziği topluluklarından biriyle Aya İrini’nin büyüleyici bir akşama davet… Ünlü piyanist Daniel Barenboim’in bir araya getirdiği dört müzisyen 10 yıldır birlikte sahne alıyor.

 

26 Ekim Cumartesi, Aya İrini Müzesi, 20.30

 

 

Janus Rasmussen

 

Ólafur Arnalds ile kurdukları Kiasmos ile adından sıkça söz ettiren Janus Rasmussen solo albümü ‘Vin’ ile minimal tekno dünyasındaki keşfini sürdürüyor. Sezonun en iyi elektronik performanslarından biri olmaya aday. Rasmussen’den önce Alman DJ Ruede Hagelstein kabine geçiyor.

 

26 Ekim Cumartesi, Salon İKSV, 22.30

 

Apocalyptica Plays Metallica By Four Cellos

 

Finlandiyalı yaylı müzik grubu Metallica cover’larını icra etmek üzere bu Cumartesi İstanbul’a geliyor.

 

26 Ekim Cumartesi, Volkswagen Arena, 21.30

 

Kokoroko

 

Afrika’dan İngiltere’ye uzanan caz tınılarının sahibi Kokoroko’nun son olarak ‘Abusey Junction’ isimli parçası Worldwide Awards’da yılın şarkısı seçildi. İkonik sahnelerde konserler veren grup Akbank Caz Festivali kapsamında şehre geliyor.

 

26 Ekim Cumartesi, Babylon, 20.30

 

Halloween Party – Bloody Techno w SAMA

 

Zorlu’nun Cadılar Bayramı partisinde DJ kabini Boiler Room performanslarından hatırlayabileceğiniz Filistinli tekno DJ’i Sama’ya emanet.

 

26 Ekim Cumartesi, Zorlu PSM %100 Studio, 23.00

 

Birlikte Güzel: Oktoberfest

 

Oktoberfest kutlamalarında, İzmir ve Ankara’nın ardından kapanış etkinliği İstanbul’da.

 

Müzikle birlikte çeşitli oyunlar, atölyeler, yarışmalarla gün boyu devam edecek etkinliğin detaylarını biletix’teki sayfasından takip edebilirsiniz.


27 Ekim Pazar,
Khalkedon, 13.00

Category
V/PLAY-MÜZİK