Vakkorama Paper | Işıktan ilham alan evler
4536
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4536,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
LIFESTYLE

Işıktan İlham Alan Evler

 

İskandinavların ışıktan ilham alan yaşam kültüründen öğrenecek çok ders var… Ahşap ve doğal malzemeler, etrafa serpiştirilmiş bitkiler, duvarlarda çerçevelere yerleştirilmiş fotoğraflar, kurutulmuş çiçekler, yapraklar, illüstrasyonlar ile renkli dokunuşlar. İskandinav yaşam kültürünün temel enstrümanı ışık, tüm bu parçaları rahat ve sıcak bir kompozisyona taşır.

 

Danimarka, Norveç, İsveç ya da hatta Finlandiya’ya özellikle de az ışık aldığı kış döneminde gittiyseniz ışığın gücünü, mekanlar üzerindeki etkisini deneyimleme fırsatı bulmuşunuzdur.

 

Etrafınızı kent yaşamından kırsal alanlara yayılmış, kendine özgü, minimal ya da bohem kendine özgü bir yaşam stili sarar. Bu yaşam stili estetik açıdan görsel zevk veren, yormayan, basit ve pratik mekanlar yaratma konusunda biçim ve işlevi birleştiren bir kültürü temel alır.

 

‘Ne çok küçük, ne de çok fazla’ mottosuyla İsveçlilerin mutlu ve dengeli yaşam tarzını anlattığı kitabı Lagom ile tanınan iç tasarım blogger’ın Niki Brantmark, My Scandinavian Home’da iham alabileceğiniz mekanlardan zengin bir seçki ve mevsimine göre tüyo ve öneriler sunuyor.