Vakkorama Paper | Kaçmaz etkinlikler: Hafta sonu için planlarınız ne?
4692
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4692,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Kaçmaz etkinlikler: Hafta sonu için planlarınız ne?

 

İstanbul’un kültür/sanat ve müzik sahnesinde öne çıkan altı etkinlikle Haziran’ın son iki hafta sonuna yeni keşifler katın.

 

Karaköy’deki Anna Laudel Galeri’deki Art Market’te yeni sanatsal keşiflere çıkabilirsiniz. Genç sanatçıların resim, heykel, fotoğraf, gravür, baskı, seramik, neon gibi farklı alanlardaki eserlerinden oluşan bir grup sergisi 11 Temmuz’a dek devam ediyor.

 

Video art meraklıları için istikamet Bilsart Beyoğlu. Naz Cuguoğlu ve Mine Kaplangı’nın ortak girişimi Kolektif Çukurcuma küratörlüğünde gerçekleşen Flow Out başlıklı sergide, Funa Ye ve Istanbul Queer Art Collective’in bulunduğumuz zamana dair düşünce ve ifadelerin önplana çıktığı video çalışmaları yer alıyor. Sergiyi görmek için son gün 29 Haziran.

 

Phase Fatale Berlin Atonal, Berghain / Panaroma Bar ve KHIDI’nin programında sık yer edinen DJ’lerden biri. 29 Haziran’da özel bir performans için Zorlu PSM Studio sahnesinde. Partilemek için takviminize alın.

 

Sanat 

 

Nesnelerin Gizli Yaşamı

Tekinsiz nesneleri odağına yerleştiren sergi, bu objeleri sanat üretimine katan sanatçıları ağırlıyor.

 

14 Temmuz’a kadar Evliyagil Dolapdere’de.

 

Boomoon: Boğaziçi

Perili Köşk’te şu sıralar birkaç saat geçirmek için geçerli bir sebebimiz var. Borusan Contemporary’de 25 Ağustos’a dek Güney Koreli fotoğraf sanatçısı Boomoon’un Boğaziçi temalı fotoğraf serisine ev sahipliği yapıyor.

 

Beyazperde

 

Yesterday

Genç bir müzisyen, The Beatles’ı bir tek kendisinin hatırlayabildiğini fark eder. İsmini efsanevi grup The Beatles’ın ünlü şarkısından alan film, grubu sadece kendisinin hatırladığını fark eden bir genç adamın eğlenceli hikayesini anlatan bir komedi. Yönetmen koltuğunda Danny Boyle var. 28 Haziran’da vizyonda.

 

Oyuncak Hikayesi 4

Pixar’ın en sevilen yapımlarından Oyuncak Hikayesi’nin dördüncü filminde yeni bir kahramanla tanışıyoruz. Kaşıktan yapılma bir oyuncak olan Forky ile ekibin maceraları 21 Haziran’da sinemalarda.

 

Anna

‘Léon / Sevginin Gücü’ (1994) ve ‘The Fifth Element / 5. Güç’ (1997)’ün usta yönetmeni Luc Besson’un son filmi ‘Anna’ 21 Haziran’da vizyonda.

Category
KÜLTÜR-SANAT