Vakkorama Paper | Kedi ekselansları: Larry the Cat ve Palmerston
4708
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4708,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
SATIN ALMA SAHİPLEN

Kedi ekselansları: Larry the Cat ve Palmerston

 

İngiltere’nin en ünlü ve cool sahiplenilmiş kedisi, şüphesiz Larry!
Downing Street 10 adresinde bulunan Başbakanlık konutunda yaşayan Larry the Cat, David Cameron döneminde getirildiği “görevle” 2011’den bu yana konutun ‘Baş Fare Yakalayıcısı.

 

Hükümetin internet sayfasında, adına açılmış ve günlerinin nasıl geçtiğine dair bir sayfaya bile denk gelebileceğiniz Larry’nin Downin Street 10’da kapı nöbetindeki polisleri uğraştırmayı seviyor, kendine kapı açtırıyor. Canı dışarı çıkmak istediğinde, ya da üşüdüğünde, yemek ve biraz uyku için eve girmek istediğinde. 12 yaşındaki Larry, Theresa May’in ardından konuttaki üçüncü başbakan ailesine alışacak.

 

Palmerston ise İngiliz dışişleri bakanlığı tarafından kısa bir süre önce sahiplenerek aileye katıldı. Larry gibi Battersea Dogs and Cats Home’dan sahiplenilen Palmerston, tuxedo cinsi siyah beyaz, erkek bir kedi. Son olarak Trump’ın ziyareti öncesinde gözlemci olarak kameralara görüntülendi. Aynı sokağın komşusu Larry ile Palmerston’ın arasının ise pek iyi olduğu söylenemez.

 

Larry ile Palmerston’ın maceraları-–ve esprili gündem takibi- için twitter hesaplarını takibe alın.