Vakkorama Paper | Kedileri Bukowskı kadar sevmek!
4454
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4454,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
SATIN ALMA SAHİPLEN

Kedileri Bukowski kadar sevmek!

 

Kedi videoları trendini görmeye ömrü yetmedi belki ama “kendini kötü hissettiğinde kedilere bak.” diyen kendisidir. Charles Bukowski efsanesi aramızdan ayrılalı 25 yıl oldu. Dokuz kedisiyle birlikte yaşadı, kedileri yazdı.

 

“Kuyruksuz, şaşı bir kedi bir gün kapımıza geldi ve onu içeri aldık. Yaşlı pembe gözleri vardı. Etkileyici bir tipti. Hayvanlar insana esin verir. Yalan söylemeyi bilmezler. Doğal güçler gibidirler. Televizyon beni beş dakikada hasta eder, fakat bir hayvanı saatlerce seyredebilir ve zerafetten ve görkemden başka bir şey görmem, olması gerektiği gibi hayat.”

 

“Kedilerin arasında olmak iyidir. Kendinizi kötü hissediyorsanız kedileri seyredin, kendinizi daha iyi hissedersiniz, çünkü olan her şeyin olması gerektiği olduğunu anlarsınız.

 

Kurtarıcıdır kediler. Ne kadar çok kedin varsa o kadar uzun yaşarsın. Yüz kedin varsa on kedin olduğundan on kat daha uzun yaşarsın. Günün birinde bu gerçek keşfedilecek, herkesin binlerce kedisi olacak ve kimse ölmeyecek…”

 

“Ben onun kedi olduğu kadar

İnsan olsaydım

Onun gibi daha çok insan olsaydı

Dünya

Başlayabilirdi”

 

Bukowski külliyatından, ‘Kediler’den alıntı.

 

Bukowski sevenler kediler besler, kediciler Bukowski sever.