Vakkorama Paper | Made by Google: Eğlence ve akıllı teknolojilerin yeni devri
5087
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5087,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Made by Google: Eğlence ve akıllı teknolojilerin yeni devri

 

Google, geçtiğimiz günlerde New York’ta düzenlenen Made by Google’19 etkinliğinde tanıttığı yeni ürünleriyle gündemde. Üç yeni Nest ürününün tanıtıldığı etkinlikte, Nest Aware kameralardan alınan görüntülerin buluta kaydedilmesini sağlıyor. Başka bir deyişle, Nest Mini ve Hub gibi donanımlara güvenlik özelliği kazandırabiliyor Nest Aware. Nest Wifi ise, hem bir hoparlör hem de bir wifi mesh router. 270 dolardan başlayan fiyatlarla satışa olacak.

 

Google Chrome OS işletim sistemiyle çalışan Pixelbook (eski adıyla ChromeBook) serisinin son modeli olan Pixelbook Go, 13,3 inç büyüklüğünde ekrana, 16 GB RAM ve 256 GB dahili depolama gibi özelliklere sahip. 650 dolardan satışa çıkması bekleniyor.

 

Son nesil teknoloji akıllı telefon modeli Pixel 4 ve Pixel 4 XL, geliştirilmiş kamerasının yanı sıra radar ve sesi yazıya dönüştürebilen özellikleriyle dikkat çekiyor. Abonelikle erişebildiğiniz bulut tabanlı oyun servisi ve platform ise Stadia 19 Kasım’da satışa çıkıyor. Türkiye satış tarihleri henüz açıklanmadı. Google’ın kablosuz kulakları Pixel buds için 2020 baharını bekleyeceğiz.

 

 

 

Category
TEKNOLOJİ