Vakkorama Paper | Mıllenıal ilişki durumu: Sıtuatıonshıp
4847
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4847,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
LIFESTYLE

Millenial ilişki durumu: Situationship

 

Eskiden olsa, üç aydır görüştüğünüz biriyle ilişkide olduğunuzu rahatlıkla varsayabilecekken, bugün bu varsayımın geçerli olmadığı pek çok “durum” var.

 

Günümüzdeki ilişkileri geleneksel tanımlamalar karşılamıyor. Bu da ilişki sözlüğüne her gün yeni bir tabir eklenmesine neden oluyor. Diyelim ki birlikte birçok kez romantik date’e çıktınız, beraber Netflix & Chill programları yaptınız hatta market alışverişine bile birlikte gidiyorsunuz. Evde yemek yiyorsunuz. Birkaç aydır durum böyle seyretse de, konu hiç “bu bir ilişki mi?” sorusuna karşılıklı yanıt verdiğiniz bir konuşmaya dönüşmüyor. Tam da bu “situationship”. Romantik başlayan, birlikte çok güzel vakit geçirdiğiniz ancak tam anlamıyla istikrar sağlanamamış, gerçek bir ilişkiye dönüşmemiş, arada kalmış birliktelikler için kullanılan bu tabir, günümüzde hayli yaygın. “Hep situationship’ler yaşadım.” şeklinde ifadelere de dönüşebiliyor.

 

Geçtiğimiz on yıl içerisinde ilişki sözlüğümüze eklenen onlarca kelimenin sebebi belli. Dating uygulamaları, sosyal ağlar. Hızlı, kolay ve anlık olarak konuşabilmek, buluşabilmek. Match olma fikrinin cazibesi ve flörtlerin başlangıç, gelişme bölümlerinin süreleri, bu iki değişmez hız ne olursa olsun bizi ilgilendiriyor.

 

“Situationship” yaşayanların en büyük tavsiyesi, eğer eksikliğini hissettiğiniz konular sizi düşündürüyorsa, “oturumu sonlandırın”.