Vakkorama Paper | Moon Valley: 2040’da ayda 100 bin insan, nasıl yaşayacak?
5145
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5145,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Moon Valley: 2040’da ayda 100 bin insan, nasıl yaşayacak?

 

Ispace, Ay keşiflerine odaklanan bir teknoloji devi olarak 2040’ta 100 bin insanın yaşaması için gerekli hazırlıkları başlattığını duyurdu.

 

Son yıllardaki teknolojik gelişmeler ve vizyoner atılımlar, uzay yolculuklarını sıradan bir hafta sonu tatiliymişçesine konuşabildiğimiz hale getirdi. Elon Musk’ın planları, Jeff Bezos’un çalışmaları derken hemen her ülke kendi uzay turizmi şirketi için temeller attı. ispace de bu şirketlerden bir tanesi. Şirketin CEO’su Takeshi Hakamada, insanlığı Ay’a yerleştirmek adına nasıl bir yol katettiklerini Web Summit 2019’da anlattı.

 

Planlara göre günümüzden sadece 20 yıl sonra Moon Valley adındaki yaşam alanı Ay’da yerini alacak ve yaklaşık 100 bin insan, Ay’ın yerlisi olacak. Oraya gidildiğinde, enerji üretiminin ben kazanacağını ve Dünya’dan yapılacak yolculuklarda bu enerjinin yakıt olarak kullanılacağını söyleyen Hakamada ayrıca, 2040’a kadarki süreç içerisinde Ay’a sık sık yolculuk etmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

 

Category
TEKNOLOJİ