Vakkorama Paper | Movıng to Mars: Should we stay or should we go?
5039
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5039,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Moving to Mars: Should we stay or should we go?

 

Mars’a gidiş hayallerimiz, Londra’daki Design Museum’daki sonbahar sergisinin ana meselesi. 18 Ekim’de kapılarını açan, NASA ve SpaceX’ten parçaların yer aldığı sergi, başka bir gezegende yaşamayı nasıl hayal ettiğimize ve şekillendirdiğimize dair kanıtlar içeriyor.

 

HASSELL’ın geliştirdiği, 3D Printer’dan çıkma Mars evi, serginin en sürprizli alanı.

 

“Mars’ta ne kadar yiyeceğe ihtiyacımız olacak? Tarım nasıl olacak?” sorularına yanıtlar bulabileceğiniz sergi aynı zamanda, bugüne dek tasarlanmış ve ayak basabileceğiniz en devasa ve yüksek çözünürlükteki Mars enstalasyonuna ev sahipliği yapıyor. Mars için geliştirilen uzay kıyafetlerini, 18.yy İtalyan gökbilimci Giovanni Schiaparelli imzasını taşıyan, Mars’ın yüzeyine dair çizilmiş ilk haritayı, Mars’ın nadir bulunan materyallerinin ilham verdiği moda parçalarını ve daha fazlasını kapsıyor.

 

Moving to Mars, 18 Ekim 2019 – 23 Şubat 2020 tarihleri arasında ziyarete açık.
Sergiyle ilgili daha fazla bilgi burada.

 

 

 

Category
LIFESTYLE