Vakkorama Paper | Remarkable Remarke: Taner Ceylan imzalı Leonardo Da Vıncı
5143
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5143,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Remarkable Remarke: Taner Ceylan imzalı Leonardo Da Vinci

 

14. İstanbul Bienali şehre yakın bir zaman önce veda etti ancak yarattığı atmosferin etkisi sizin için hala sürüyorsa, bienalin küratörü Carolyn Christov-Bakargiev’in direktörlüğünü üstlendiği Turin, İtalya’da bulunan Castello di Rivoli Museo d’Arte Contemporanea’yı ziyaret etmeniz önerilir.

 

Müze şu günlerde Taner Ceylan imzasıyla hayata geçirilen bir projeye ev sahipliği yapıyor. Ziyaretçiler için karşılaştıkları eseri, iki yıl önce Christie’s’de 450,3 milyon dolara satılan Leonardo da Vinci’nin 1500’lerde yaptığı Salvator Mundi’den ayırmak pek de mümkün değil. Hatta her detayıyla gizemine gizem katıyor. Bakargiev, eserle ilgili şunları söylüyor: “Bu iş, tıpkısının aynısı bir klasik olmanın ötesinde, fake news’ün yayılmasından, dijital imajların erişimine, hatta ve hatta bir müzenin ekonomik sistemine farklı konulara işaret ediyor.”

 

Eser, 5 Ocak 2020’ye kadar Castello di Rivoli Museo d’Arte Contemporanea’da yer alan D’après Leonardo’da gösterilecek.

Category
KÜLTÜR-SANAT