Vakkorama Paper | Rüzgar, diğer adı özgürlük!
4784
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4784,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Rüzgar, diğer adı özgürlük!


Bir tahta ve altına iliştirilmiş dört tekerlek. Kaykayı bir araç olarak tanımlamak ne kadar kolaysa, bir spor ve yaşam kültürü olarak karşılığını sunmak pek de kolay değil. Yaşamdaki hareket alanınıza kendi rüzgarınızı katmayı sevenlerdenseniz, özgürlüğü bir kaykay üzerinde yaşamak hayatınızın olmazsa olmazları arasında hızlıca yerini alır. Yüksek kaliteli tahtanın öneminin farkına varırsınız.

 

Kaykay delisi üç Avustralyalı kardeş, Stephen, Peter ve Matt Hill, Melbourne’deki underground kaykay sahnesinden çıkıp, kendilerine daha iyi ekipman yaratabilmek amacıyla kaykay üretimine kafa yormaya başlayalı tam otuz yıl oldu. Ve yıllar içerisinde 1950’lerde Kaliforniya’dan dünyaya yayılan skate kültürünün Melbourne merkezli önemli bir temsilcisine dönüştü.

 

Globe, teker, zımpara, tahta -özetle bir kaykayı iyi formülize eden kalite değeri konusunda iddialı bir marka. 7 kat Kanada Akçaağaç şeritlerinin epoksi yapıştırıcıyla tek vücut halini aldığı kaykaylar özellikle de sert kaykaycıların tercihi. Geleneksel kaykay tahtalarının boyları 30-32 inç arasında değişirken, Globe longboard’lardaki 44 inç’e kadar uzayan seçenekler, size daha hızlı ve kontrollü hareket, daha uzun mesafelerde seyahat imkanı sunuyor.

 

Globe’un yaratıcısı Hill kardeşlerle markanın kampanya çekimlerinde karşılaşmanız çok olası çünkü onlar hala en iyi bildikleri işi yapıyor. Buna ürünlerini test etmek ve kampanya yüzü olmak da dahil!

 

Skate kültürüne meraklıysanız, Globe ve Hill kardeşlerin hikayelerini konu edinen “Unemployable: 30 years of hardcore, skate and street” kitabını edinmenizi öneririz. Thames & Hudson tarafından yayınlanan 690 sayfalık kitapta fotoğraf, skate kültürüne ait eşyalar ve illüstrasyonlar var.

 

Globe’u Vakkorama seçkisinde tıkla ve keşfet.

 

Category
V/LOVE