Vakkorama Paper | Sana Doyum Olmaz: Wonderful Thıngs & Tım Walker
5101
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5101,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Sana Doyum Olmaz: Wonderful Things & Tim Walker

 

Moda dünyasının efsanelerinden Tim Walker, kariyerinin 25 yılına sığdırdığı fantastik fotoğraflarla Victoria&Albert Museum’da. İngiliz fotoğrafçının sürreal kariyerinden kesitler sunan sergide Walker’ın setlerinden özel görüntüler, egzantrik fotoğrafçıya ilham veren kısa filmler, fotoğraf setleri, defterler, esk sergiye özel yerleştirmeler ve Walker’ın V&A Koleksiyonu’ndan esinlenen 10 yeni fotoğraf serisi var.

 

Walker’ın yeni eserlerine ilham veren koleksiyon parçaları arasında dünyanın en büyük fotoğrafı -65 metrelik- Bayeux Tapestry, Hindistan’ın minyatür tabloları, altın ayakkabılar, antik illüstrasyonlar ve kutular yer alıyor. 90’larda kendine has gerçeküstü üslubuyla ünlenen Tim Walker bugüne dek moda sektöründen pek çok kült tasarımcı ve modelle çalıştı, Sir David Attenborough’dan David Hockney’e, Björk’ten Tilda Swinton’a pek çok ünlü ismi görüntüledi. Doğal muhteşemliklerin önplana çıktığı setleri Myanmar’dan Meksika’ya uzanıyor.

 

8 Mart 2020’ye kadar Londra’ya yolunuz düşerse, ‘Wonderful Things’i görme fırsatını kaçırmayın.

 

Walker’ın hayal gücüyle etkileyen fantastik dünyasından ve Wonderful Things sergisinden ufak bir kesit aşağıda:

 

 

Category
V/LOVE