Vakkorama Paper | Sanatın yeni yıldız ikilisi: 2 Lızards
5666
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5666,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
KÜLTÜR-SANAT

Sanatın yeni yıldız ikilisi: 2 Lizards

 

Sanatçı Meriem Bennani ile film yapımcısı Orian Barki’nin karantina sürecinde başladığı ve sıradışı bir zeitgeist yaklaşım sergiledikleri Instagram video serisi şu sıralar sanat dünyasının en çok konuşulan işbirliklerinden.

 

Yeni realitemizin samimi bir yansıması olan ‘2 Lizards’da iki kertenkelenin gözünden günümüzün tuhaflıklarında geziniyoruz…

 

Meriem Bennani’nin çalışmalarında sosyal sınırlar ve sanal dünya, yeni değil bu seriden önce de baskın iki kavramdı. Film yapımcısı Orian Barki ile başladığı seri de günümüzden yanıtlar ve referanslar yine bu sularda geziyor. Justin Bieber’ın canlı yayınlarına, Zoom partilerine ve ASMR videolarına göz kırpıyor.

 

17 Mart’ta ilk videoyu Bennani’nin hesabında online’a alan ikilinin serinin nereye gideceği ya da daha kaç bölüm geleceğine dair herhangi bir öngörüsü ya da sınırlaması yok.

 

Videoların çok da ciddiye alınmamasını vurgulayan ikiliye göre 2 Lizards, dünyayla bağlantı kurmanın sadece bir yolu.

 

2 Lizards’ın maceralarını takibe almak için tıklayın.