Vakkorama Paper | Şehirde müziği hisset, ritmi yakala!
5450
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5450,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Şehirde müziği hisset, ritmi yakala!

 

Şubat’ın ortasından, müzik takviminin dikkat çeken konser, parti, performans ve gösterimlerden bir derleme.

 

15 Şubat Cumartesi

 

Lokalize: BaBa ZuLa / Islandman

Türkiye’nin en başarılı psychedelic müzik gruplarından BaBa ZuLa ve 2018 yılında Montreux Caz Festivali’nin “Yetenek Ödülü”nü kazanan başarılı grup Islandman, aynı akşam aynı sahnede buluşuyor. BaBa ZuLa’nın psychedelic müzik altyapılarını Türk halk müziği ve elektronik müzik unsurları ile birleştireceği ve Islandman’in canlı elektro-akustik performanslarına doğaçlamalarıyla eşlik edeceği akşamı kaçırmayın.

%100 Studio, 20.30

 

 

16 Şubat Pazar

 

Büyük Ev Ablukada Akustik

En sevdiğimiz Büyük Ev Ablukada şarkılarının akustik hallerini dinleyeceğimiz gün, grup arka arkaya iki kez sahne alıyor. Onları anlatmaya fazla lüzum yok, adlarının hakkını vererek yerli müzik sahnesini abluka altına alan gruba bir Pazar akşamınızı ayırın.

Salon İKSV, 16.00 & 19.00

 

Gipsy Kings by André Reyes

Grammy Ödüllü Latin pop müzik efsaneleri Gipsy Kings, “Gipsy Kings by André Reyes” projeleriyle İstanbul’a konuk oluyor. Dünya müzik tarihine “Bamboléo” ve “Volare” gibi zamansız şarkılar kazandıran Gipsy Kings, yıllardan beri Latin ritimlerini batının popuyla harmanlamaya ve günün sonunda akıldan çıkmayan melodiler yaratmaya devam ediyor.

Zorlu PSM, 21.00

 

18 Şubat Salı

 

Borusan Quartet

Hafta içi iş çıkışında zihninizi rahatlatmak için klasik müzik arası, tecrübeyle sabit her zaman doğru tercihtir. BİFO’nun konuk solisti olarak da İstanbul’a gelecek olan klarnetçi Andreas Ottensamer, Salı günü Borusan Quartet’le birlikte sahne alıyor ve Mozart’ın Klarnetli Beşlisi, dinleyenler için bir şölene dönüşüyor.

ENKA Oditoryumu, 20.30

 

20 Şubat Perşembe

 

Can Kazaz
Son single ve EP’leri Hezeyan ile Yuken’le gönlümüzdeki yerini giderek pekiştiren Can Kazaz, canlı performansıyla IF’te sahne alıyor.

IF Performance Hall Beşiktaş, 20.00

 

Nirvana Tribute Band

Ustalara saygı kuşağında bu hafta Kurt Cobain’in doğum gününü kutluyoruz ve Nirvana Tribute Band, hem Cobain’i hem de alternatif müzik efsanesi Nirvana’yı anmak için sahneye çıkıyor. Nirvana’nın bateristi Aaron Burckhard’ın “Nirvana’ya en yakın şey” olarak tanımladığı Nirvana Tribute Band, Kurt Cobain’in doğum gününde İstanbul’da.

%100 Studio, 20.30

 

21 Şubat Cuma

 

Thurston Moore (Solo) Spirit Counsel” + Thurston Moore with KONSTRUKT

Efsane grup Sonic Youth’un kurucusu, ikonik müzisyen tanımının tam karşılığı şarkıcı, şarkı yazarı, gitarist ve şair Thurston Moore bir yanda; Korhan Futacı, Umut Çağlar, Berkan Tilavel ve Apostolos Sideris’ten oluşan caz grubu KONSTRUKT diğer yanda. Cuma günü adresimiz belli.

Salon İKSV, 22.00

Category
V/PLAY-MÜZİK