Vakkorama Paper | Seyirci Kalmayın: Sokağın efendileri kışa hazırlanıyor
5121
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5121,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
SATIN ALMA SAHİPLEN

Seyirci Kalmayın: Sokağın efendileri kışa hazırlanıyor


İstanbul, kedileri üzerine belgesel çekilmiş bilinen bir şehir, her semtinde ünlü bir sokak köpeği bulmanız mümkün. Hatta kimi semtlerinde ünlü hayvanlarının heykellerine bile rastlayabilirsiniz.

 

Ancak kışın sokakta yaşam çetin, barınakta ölümcül.

 

Bir hayvan sahiplenemiyor olsanız bile bu kış bir barınak ziyareti planlayarak, onlara sevginizi göstererek destek olabilirsiniz. Ya da sokaktaki hayvanlar için benzer şekilde yapabilecekleriniz var. Hafta sonu programınıza birkaç do-it-yourself proje alarak kendi sokağınızdaki hayvanlar için evinizdeki atık malzemelerden “iyilik” icat edebilirsiniz. Büyük pet şişelerden örneğin, kış aylarında donmayacak ve devrilmeyecek şekilde hazneli su kapları, kapaklı plastik saklama ya da karton kutulardan, kullanmadığınız küçük dolap, bidon, çamaşır sepeti ya da çekmeceliklerden rüzgar ve yağış geçirmeyen kedi/köpek evleri yapabilirsiniz.

 

Sokak hayvanlarının soğuyan havalarla birlikte en çok desteğe ihtiyaç duydukları mevsim geldi.

 

Hayvanlar için gönüllü olun. Kış aylarında sevginizle ve ilginizle onları ısıtın.