Vakkorama Paper | Shınıng’in devam filmi yolda
4270
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4270,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Shining’in devam filmi yolda

 

Korku edebiyatının kralı Stephen King’in tüyler ürperten romanı The Shining, Stanley Kübrick’in gözünden beyazperdede kült bir yapıta dönüştü.

 

Sıra, Stephen King’in 2013 yılında yayınladığı, övgü toplayan devam romanı Doctor Sleep’in sinema uyarlamasında. Kasım ayında vizyona girecek devam filminin yönetmen koltuğunda, korku filminin sevilen isimlerinden Mike Flanagan oturuyor. Flanagan, “Gerald’s Game”, “Oculus” gibi filmlerin yönetmeni ve Netflix’in son dönem popüler (imdb puanı 8.8) serilerinden “The Haunting of Hill House”un yaratıcısı.

 

Film Shining’den yıllar sonrasında geçiyor. Ewan McGregor hikayenin başrolündeki Torrence Ailesi’nin büyümüş oğlu Dan’i canlandırıyor. Psişik güçlere sahip Dan, yaşamını huzurevinde sürdürür ve kendi gibi bir güce sahip Abra ile tanışmasıyla olaylar gelişir. Filmin kadrosundaki diğer isimler arasında. Rebecca Ferguson, Jacob Tremblay, Bruce Greenwood, Zah McClarnon (ve değişik yaratıklar) var.

 

Category
KÜLTÜR-SANAT