Vakkorama Paper | Tayvan’dan Dünyaya: Yeni nesil scooter ‘Vıva’
5024
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5024,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Tayvan’dan Dünyaya: Yeni nesil scooter ‘Viva’

 

Geri dönüştürülebilir polipropilen plastikten yapılan Viva ile tanışın. 80 kg ağırlığında, çok hafif ve akıllı. Günümüzün Vespa’sı olmaya aday çevre dostu model, geri dönüşüm (aynı zamanda çizilmelere karşı dayanıklı olmasıyla yorumlarda sık övgü alıyor) özel malzemesinin yanı sıra retro-techno tasarımı ve beş renk seçeneğiyle de dikkat çekici.

 

Tayvanlı şirket Gogoro’nun piyasaya sürdüğü Viva, şehir yaşamı için aranan özelliklere sahip. Bir akıllı telefon uygulamasıyla çalışıyor. Bu uygulama aynı zamanda kilit açma-kapama, şarj ve bakım takibi sağlıyor. Full sarj ile 85 kilometre yol alabiliyorsunuz. Artı, 21 litrelik depolama alanı bulunuyor.

 

GoStation isimli şarj değiş tokuş istasyonları, şarj için bekleme derdini ortadan kalkıyor.

 

Gogoro’nun Taipei’de aktif olarak kullanılan 1400 adet şarj istasyonu var. Ve elektrikli scooter’ları için 100’ün üzerinde kişiselleştirebileceğiniz aksesuarı satışta. Bu rüzgar 2020 itibariyle Tayvan’dan yayılarak Avrupa’yı etkisi altına alabilir. Viva’nın 2020’de global pazarda 1800 dolara satışa çıkması bekleniyor.

Category
TEKNOLOJİ