Vakkorama Paper | The Sımpsons Efsanesi 30. yaşında
5044
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5044,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

The Simpsons Efsanesi 30. yaşında

 

Bitmeyen efsane The Simpsons, 30. sezonuyla hız kesmeden televizyon macerasına devam ediyor. Matt Groening’in yaratıcısı olduğu dizinin ilk bölümü 17 Aralık 1989’da yayınlanmıştı. Tracy Morgan, RuPaul, George Segal, Werner Herzog gibi ünlü simaların da yer aldığı 30. sezonda ilk bölümde Bart’ı cennette izliyoruz. Bugüne dek toplamda 700’e yakın bölümü yayınlanan çizgi dizinin yeni sezonunda her zaman olduğu gibi dünya tarihinden ikonikleşen anların canlandırmaları var. Bunlardan birinde Homer Simpsons’ı sahnede The Queen’ın kült Live Aid performansını icra ederken görüyoruz.

 

Bununla birlikte dizi kehanetleriyle gündemi meşgul etmeyi sürdürüyor. Notre Dame’daki yangını, Trump’ın başkan seçilmesini hatta Greta Thunberg’in iklim konuşmasını yıllar öncesinden kurguladığı iddia edilen dizi için kehanetlerin birçoğu montaj/manipülasyon olsa da Simpsons hayranları diziyle gerçek hayatı birbirine yaklaştırmayı seviyor.

 

Simpson hayranlarına son müjdeyi de vermis olalım. Televizyonda en az iki sezon daha devam edeceği açıklanan dizinin 2007 tarihli filmi The Simpsons Movie’nin ardından ikinci filminin de bir yıl içerisinde beyazperdede olacağı tahmin ediliyor.

Category
V/LOVE