Vakkorama Paper | Uçangöz’lerle yakın temas
4272
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4272,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Uçangöz’lerle yakın temas

 

Uçangöz nedir derseniz, TDK’nın drone’un Türkçe karşılığı olarak belirlediği sözcük. Türkiye genelinde kayıtlı 30.000’in üzerinde uçangöz var. Uzaktan kumanda edilen İHA, yani insansız hava aracı olarak da adlandırılan drone’lar, taşıma, görüntü alma, insani yardım, askeri, zirai keşif gibi amaçların yanı sıra tatil bavulunda, hafta sonu ormana, sahile taşınan bir merağa ve spor dalına dönüştü. Dünya Drone Şampiyonası, Türkiye Şampiyonası, Drone Yarışçıları Spor Kulübü gibi ciddi takipçisi olan bir dünya var.

 

Uçangözlere meraklıysanız yarışçıların sevdiği Parrot marka Mambo Drone ve DJI’in görüntü kalitesiyle tercih edilen modeli Spark Drone’u Vakkorama seçkisinde inceleyebilirsiniz. Başlangıç seviyesi ama HD görüntü, iç mekanda uçuş güvenliği gibi özelliklere sahip bir model arıyorsanız, Batwing Propel WB-4015 tam sizlik.

 

İlk drone’unuzu alacaksanız uçuşa yasaklı bölgeleri ve uçuş izni konularını test uçuşlarını çıkmadan mutlaka öğrenin. Sivil Havacılık sitesinden kayıt yaptırabilir, bilgi alabilirsiniz.

 

FOLLOW | Drone görüntüleriyle uçuran 5 hesap:

 

@droneoftheday – https://www.instagram.com/droneoftheday/?hl=en

 

@airpixels – https://www.instagram.com/airpixels/

 

@stianmklo – https://www.instagram.com/stianmklo/

 

@saltywings – https://www.instagram.com/saltywings/

 

@clearskieshi – https://www.instagram.com/clearskieshi/

Category
TEKNOLOJİ