Vakkorama Paper | Utrecht’teki otobüs durakları, arıların evi
4939
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4939,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Utrecht’teki otobüs durakları, arıların evi

 


Utrecht’e gittiğinizde otobüs duraklarında sizi arılar karşılayabilir. Paniklemeyin. Utrecht’te 300’ün üzerinde otobüs durağı arı duraklarına dönüştü. Şehir içinde yaşam alanları ellerinden alınan ve doğal döngünün önemli bir parçası olan arılar için otobüs duraklarının üzerine yeşil çatılar eklendi.

 

Hollanda, yenilikçi ve farkındalık uyandıran fikirlerle yaşamın içine gelecek için yeşilist yapılar inşa ediyor. İstatistiklere göre 400’e yakın arı türünün yarısından çoğu nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Utrecht Belediyesi’nin otobüs durakları üzerine yerleştirdiği ve damkoruğu bitkisiyle yeşillendidiği arı barınakları, kent arılarına tozlaşma için uygun ortamı sağlıyor. Çevre dostu olarak geliştirilen duraklar bambu oturma ünitelerine sahip; aynı zamanda yağmur sularını depoluyor, rüzgar gülleri ile çalışan enerji tasarruflu LED ışıklarla aydınlanıyor.

Category
SEYAHAT & ŞEHİR