Vakkorama Paper | We need to talk about space tourısm
4668
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4668,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

We Need To Talk About Space Tourism


Günde 16 gündoğumu ve 16 günbatımı izleyebileceğiniz bir tatil, artık mümkün.

 

Nasıl? derseniz yeryüzünden 350 kilometre yukarıda ve saatte 28bin kilometer hızla dünyanın etrafında dönen bir uzay istasyonunda. İlk parçası 1998’de fırlatılan ve dünya etrafındaki dönüşünü 90 dakikada tamamlayan NASA Uluslararası Uzay İstasyonu İstasyonu, 2020 itibariyle turizme açılıyor.

 

Uzay turistleri ticari uzay araçlarıyla yörüngeye çıkarılarak, 2011’den beri aralıksız olarak astronotların yaşadığı Uluslararası Uzay İstasyonu’nda bir aya yakın bir süre konaklayabilecek. NASA’nın gerçekleştireceği uzay turizminin gecelik fiyatının 35000 dolar olacağı söyleniyor. Dünyanın gözü daha şimdiden 2020 itibariyle “kafa izni” için bir aylığına uzay seyahatine çıkılacak Uluslararası Uzay İstasyonu’nda. Yılda iki kez gerçekleşecek seyahatlerin ilk yolcu listesini şimdiden merakla bekliyoruz.

 

İstasyon’dan canlı yayın, uzay turizmi manzarasına göz alıştırması:

 

 

 

 

Category
TEKNOLOJİ