Vakkorama Paper | Wes Anderson imzalı The Grand Budapest Hotel’in Storyboardları
5693
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5693,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Wes Anderson imzalı The Grand Budapest Hotel’in Storyboardları

 

Karantina döneminde gün yüzüne çıkanlarda bu hafta, Wes Anderson’ın en sevilen filmlerinden 2014 yapımı The Grand Budapest Hotel’in storyboard’ları var.

Bugüne dek bir polisiye oyunu olan Maquisard dahil pek çok fikri ateşleyen bu sinematik, yakın zamanda klasiklerin koleksiyonlaştırıldığı Criterion Collection’a eklendi. Çıkacak özel dvd kutusuna dahil edilen, Anderson’ın imzasını taşıyan çizimler ve seslendirdiği storyboard’dan beş dakikalık bir bölüm ise Nowness’dan yayınlandığı gibi Anderson hayranlarının paylaşımına açıldı.

 

“Zubrowka’nın Alplerdeki küçük bir kasabasında” sözleriyle başlayan storyboard serisi, Anderson’ın masal ülkesi Zubrowka’dan düşlediği manzaralarla açılıyor; ikonik otelin cephesinin çizimleri, iç mekanlardan sahneler ve karakterlerin nasıl olacağına dair ilk fikirleri içeriyor. Çekime başlamadan kamera açıları ve hareketler için net fikirler edinmek adına tüm aşamaları animasyonla elle çizen Anderson, aynı zamanda filmdeki anlatıcımız.

 

Restorandaki unutulmaz sahne, ön konsiyerjdeki geniş plan gibi ikonik sahneleri içeren beş dakikalık bölümü aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

 

Category
KÜLTÜR-SANAT