Vakkorama Paper | Years & Years: 2019-2034  
4935
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4935,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Years & Years: 2019-2034  


BBC ve HBO ortak yapımı Years & Years’ın 2019’da başlayan hikayesi 2034’e uzanıyor. İngiltere’de orta sınıf bir aile üzerinden ülkenin geçirdiği politik, ekonomik ve teknolojik değişimleri aktaran mini seri, son zamanların en dikkat çeken yapımları arasında. “Doctor Who”, “Queer As Folk” gibi kült dizilerin yaratıcısı Russell T. Davies imzalı dizi gündemden Brexit, küresel ısınma, mülteci sorunu ve Donald Trump gibi başlıklara da değinerek geleceğini sıradışı derecede gerçekçi bir tavırla anlatıyor. Transhumanizm gibi konuları işliyor, teknoloji ile insan ve yaşam arasındaki ilişkiye değiniyor. Emma Thompson’ı politikacı Vivienne Rook rolüyle devleşiyor.

 

Black Mirror gibi bilim-kurguyla günümüzün ya da yakın bir gelecek fikrinin iç içe geçtiği yapımlar ilginizi çekiyorsa, Years & Years’ı izleme listenize mutlaka alın.

 

 

 

Category
TEKNOLOJİ