Vakkorama Paper | Yükselen Değer: Metropolde Yemek
4618
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-4618,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Yükselen Değer: Metropolde Yemek

 

Seyahatlerinizde yükselen yemek trendlerini, sıradışı servis ve sunumları deneyimleyenlerden misiniz? Bu yıl metropollerde sıfır atık tüketime gönül verenler, fermente yiyecek ve içecekler, alternatif yeşilliklerle etsiz seçenekler sunan kaliteli vejetaryen ve vegan ağırlıklı mekanlar yükselişte. Bugüne dek Sri Lanka, Birmanya ya da hiç okyanustan ilham alan Filipin mutfağı tatmadıysanız, kendinize yeni fırsatlar yaratabilirsiniz.

 

Meksika ise Tekila’nın ardından Raicilla ile dünyayı fethetmeye hazırlanıyor. Şefler kendi ürettikleri biraları mekanlarında hem servis ediyor, hem de yemeklerinde kullanıyor. Peyniraltı suyu soslardan pilav ve balıklara farklı yöntemlerle kullanılmaya başlandı. Denizden snack seçeneklerini marketlerdeki atıştırmalıklar reyonunda daha sık görmeye başlayacağız. Dondurma alanında da çok yenilikçi çalışmalar var. Farklı tatların yanı sıra hiç denenmemiş malzemeler dondurmalarda vanilya, çikolata gibi standart haline gelen malzemelere eşlik ediyor. Aynı zamanda yosun şerbeti, dondurulmuş domuz pastırması gibi mutfak dondurmaları adı verilen yeni bir segment oluştu.

 

Mahalle aralarındaki kahve duraklarının yanında ise çaya özel mekanlar, hatta çay barları belirmeye başladı. Amerikan çayı, nitro çay çeşitleri ve çay kokteyllerinin servis edildiği mekanları daha çok göreceğiz.

Category
LIFESTYLE