Vakkorama Paper | 10 Dakika: Sanatla Meditasyon
5850
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5850,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

10 Dakika: Sanatla Meditasyon

 

Sanat eserleriyle meditasyon deneyimi giderek yaygınlaşıyor. Foundation Beyeler’in hayata geçirdiği projede dünya klasiklerinden hazırlanan programlarla, örneğin Monet’nin resimleriyle bir meditasyon seansına katılmanız mümkün.

 

Her defasında sanat ve izleyiciyi bir araya getirip etkileşimlerini kuvvetlendirmeyi hedefleyen ve İsviçre’nin Riehen şehrinde yer alan “The Fondation Beyeler” bu kez de ‘sanat meditasyonu’ ile karşımızda. UBSArt ortaklığında yaptıkları bu sanat meditasyonu serilerinde, Beyeler Koleksiyonu’ndaki ünlü eserler temel alınıyor.

 

35 seneden uzun süredir zihnin ve bilincin meditatif keşif yolculuğunda olan Diego Hangartner rehberliğinde gerçekleşen altı rehberli oturumda, Monet’den Schütte’e birçok bilindik ressamın sanat eserleriyle meditasyon yapma şansını deneyimleyebilirsiniz.

 

Art Meditation | Claude Monet

 

 

Category
KÜLTÜR-SANAT