Vakkorama Paper | 10 Ülkeden 10 Çarpıcı Kapak Hikayesi
5629
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5629,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
V/NOW

10 Ülkeden 10 Çarpıcı Kapak Hikayesi


Hepimizin evlere çekildiği bu günler, insanlık tarihinde önemli bir dönem olarak hep hatırlanacak.

 

Bu kaydı bizler adına tutan yayıncıların kapak hikayeleri geleceğe dair umutlarımızı, bugün yaşadığımız çıkmazı, belirsizliğin ve izolasyonun hayatımıza ansızın eklediği durumları ve duyguları işaret ediyor.

 

Her yayın, her mecra kendi Korona günlüklerini yazıyor.

 

Salgının en çok vurduğu ülkelerden, ağır kayıplar yaşanan İtalya’dan seslenen Vogue Italia, Nisan kapağında umutla bembeyaz bir sayfa açtı. Vanity Fair Italya ise kapağında açık yaraya ve umuda işaret eden, Italyan bayrağını taşıyan bir grafiğe yer verdi. Fransa’dan Society dergisi bir önceki kapağında bir Fransız apartmanın dışarıdan çekilmiş fotoğrafına yer vermişti. Son kapağında ise 16 Mart’tan 11 Mayıs’a kadar uzatılan karantina sürecine işaret ediyor.

 

Monocle Why Home Matters başlıklı kapak hikayesiyle ev modunu iyileştiren fikirlere yer verdi. GQ’nın Portekiz edisyonu kapaktan mutlu bir smiley ve her şey yoluna girecek mesajını verirken, Vogue Portekiz kapağına ‘Özgürlük Askıda’ mesajıyla maskeleriyle öpüşen bir çifti taşıdı.

 

Haftalık yayın Bloomberg Businessweek’in ABD edisyonu 10 Nisan haftası kapağında şu sıralar her video call ve Zoom görüşmesinin değişmez laflarından “Lütfen herkes sessize alabilir mi?” seslendi.

 

Time dergisi ise ABD’deki ve dünyadaki tüm sağlık çalışanlarının ve dışarı çıkmak zorunda kalanların en büyük derdini kapağına taşıdı: “En büyük korkum, virüsü eve, haliyle eşime taşıyabilecek olmak…”

 

Canada Elle edisyonu, ‘Alone Together, United in Hope’ mesajıyla dayanışma ruhuna ve iyi günlerde kavuşma heyecanına işaret etti. New York dergisi, asla uyumayan şehir unvanlı metropolün Covid’in yeni merkez üssü durumuna işaret etti. The Atlantic ise, ebeveynlerin kaygılı psikolojilerine işaret etti son kapak illüstrasyonunda. Iran çıkışlı sanat dergisi Prestige’in son kapağında ise barışın ve umudun sembolü Mona Lisa maske takmış bir görüntüsüyle yer aldı.

 

Çıkan yayınların kapak hikayelerini yakın takibe almak istiyorsanız Instagram’da CoverJunkieyi takibe alabilirsiniz.