Vakkorama Paper | 2020’den a-acayip beklentiler
5254
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-5254,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Category
TEKNOLOJİ

2020’den a-acayip beklentiler

 

Teknoloji dünyasında 2020’nin acayip heyecanlı geçeceği öngörüsüyle, beklenen heyecan verici gelişmelerin derlendiği listeler konuşuluyor.

 

Liste başında aya ayak basma hayaline ortak olan Japonlar var. 2020’de aya indirecekleri robotlar için, yine robotlar tarafından faaliyet gösterecek robotik bir ay üssü kurmaya hedefliyor. Çin’de ise hızlı tren raylarıyla Beijing ile Londra’yı birbirine bağlanacağı proje gündemde. İsviçre’deki Blue Brain Project isimli laboratuvarda ise sıfırdan bir beyin yaratılabilir mi sorusu üzerine çalışmalar var.

 

Yılın ses getirmesi beklenen diğer konu başlıkları arasında bio-yakıt, uzayda maden arayışı, oto sürüş özelliğine gelecek yeni sürüm: uçan arabalar, sentetik insan beyni, beyne yerleştirilen microchip’lerle araçları kontrol etme özelliği gibi başlıklar var. Şimdilik hepsi yanında bir soru işareti var. Gelişmeler için takipteyiz, bekleyip göreceğiz.